Sklepik Toronto-Raptors.pl – Czy jesteś zainteresowany?

Mefju A,2 sierpnia, 2015

Kilka miesięcy temu na Facebooku pojawił się temat stworzenia naszego sklepiku z artykułami dla fanów Toronto Raptors. My proponowaliśmy wtedy T-Shirty w wysokiej jakości. Zainteresowanie było wtedy duże, jednak nie było jeszcze możliwości na realizację tego pomysłu. Dziś możliwości są, jednak jesteśmy w trakcie Off-Season i ciężko nam ocenić wasz obecny poziom zainteresowania. Chcielibyśmy poznać wasze zdanie, odpowiedzi na kilka istotnych pytań.

1. Czy interesuje Cię stworzenie sklepu online dla fanów Toronto Raptors?
2. Czy wolisz oficjalne produkty Adidas, czy nasze w być może równej, jeśli nie lepszej jakości?
3. Czy korzystałbyś ze sklepu?

Na dole artykułu znajdziecie ankietę. Chciałbym jednak, abyście najpierw zapoznali się z „za i przeciw” z naszej perspetywy. Pewnie przywykliście już do mojej szczerości w takich sprawach i tak samo będzie tym razem.

Sklep Toronto-Raptors.pl

Zakupy byłyby legalne na zasadach każdego innego sklepu internetowego. Regulamin, podatek VAT, wszystko klarowne. Od dawna przygotowuję stronę do tego by mogła pociągnąć taki projekt. Jakiś czas temu pojawił się w prawym górnym rogu panel umożliwający zalogowanie się na swoje konto, jednak rejestracja wciąż jest zamknięta. Mniej więcej na tym ten proces by polegał.

Rejestracja -> Logowanie -> Zamówienie -> Realizacja w ciągu 48 godzin.

Sklep Toronto-Raptors.pl

Koszty. Prowadzenie sklepu to nie tylko sprawy techniczne. To również spory wydatek, niezależnie w jaki sposób chcielibyśmy to zorganizować. Również i na to się przygotowałem. Jasne jest jednak, że pomysł nie może okazać się klapą, bo pieniądze poszłyby w błoto. Niedługo zakładam własną firmę i to ona zajmowałaby się sprzedażą. Co za tym idzie, ewentualny brak zainteresowania przełożyłby się na podwójną stratę (Inwestycja/Produkcja + Brak zysków).

Zyski. Nie jestem nastawiony na zarobek, to nie o to tu chodzi. Wiem, że to dla Ciebie pewnie „gadanie, tak wszyscy mówią”. Zawsze moim celem w życiu było „dostarczać”, „zapewniać”, „zmieniać”. Nie będę nikogo oszukiwał, wielu z was dobrze wie, że w historii tej strony próbowałem już zarobić na niej na różne sposoby. Płacę za domenę, płacę za hosting, poświęcam czas na jej tworzenie i zarządzanie, tak jak i pozostali redaktorzy.

Zawsze marzyłem, że być może uda mi się stworzyć system, który sprawi, że wszystkie te koszty będą się zwracać na zero. Świat jednak się zmienia i przez lata współtworzenia tej witryny byłem świadkiem upadania wielu sposobów na zwrócenie kosztów dla małych stron internetowych, oraz co za tym idzie upadania wielu witryn, również tych na temat drużyn NBA. To naturalna kolej rzeczy. Chcę jednak żebyście wiedzieli, że nigdy nie patrzę na kasę, kto mnie zna, ten to wie. Zawsze wierzę, że pieniądze i czas inwestowane w dane dziedziny naszego życia zwracają się później w inny sposób.

Moim celem jest dostarczenie wam i samemu sobie wysokiej jakości produktów w cenie dla nas, Polaków. Chciałbym, aby koszty produkcji zwróciły się, oraz aby pewien procent został dla nas, choćby na rozwój sklepu.

Oficjalne produkty vs własne

Zainteresowanie sklepem zawsze było i będzie, mówią o tym statystyki. Nie znamy tylko jego rzeczywistej wartości, w tym obecnej, tu i teraz. Jesteśmy w przerwie po sezonie, w dodatku są wakacje. Wtedy oglądalność naszych stron sięga dna i to zrozumiałe. Liczę jednak, że ta ankieta da nam lepszą wizję na to co się dzieje.

Planem jest zaoferować wam mix oficjalnych i naszych produktów. Jednak otworzenie takiego sklepu nie jest na nasz budżet. Postaram się opisać tutaj zalety, wady, możliwości obu opcji.

czapki

Oficjalne:
– Oferta: Czapki, T-Shirty
– Tak, bylibyśmy w stanie nawet sprowadzić dla was najnowsze produkty
– Wachlarz rozmiarów ograniczony
Cena: 80-200 zł w zależności od produktu

tshirty

Własne:
– Oferta: T-Shirty
– Własne projekty. Obrazek powyżej przedstawia dwa przygotowane przeze mnie w poszukiwaniu czegoś fajnego, drugi przedstawiłem wczoraj na Facebooku i zdobył 4 chętnych, co jest dosyć słabym wynikiem, stąd dzisiejszy artykuł
– Jakość – możliwe najwyższa, sitodruk, T-shirty męskie wybrane przeze mnie. Bez porównania do tego co możecie kupić na stronach typu cupsell.
– Wachlarz rozmiarów dobrany do Waszych potrzeb
Cena: 30-60 zł w zależności od projektu i zainteresowania (więcej = mniej)

Na koniec możemy po prostu zrezygnować z tego pomysłu. Ankieta poniżej :)

[socialpoll id=”2156829″ type=”set”]

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
2 sierpnia, 2015