Zostaje czy wylatuje? #5 – Nando De Colo

Mefju A,13 maja, 2014

Zostaje czy wylatuje?Zasady nie polegają na „przewidywaniu”, a podejmowaniu decyzji. Chcielibyśmy poznać wasze zdanie na temat gracza. Czy powinien pozostać w drużynie, czy może lepiej go kimś zastąpić? Wasz osobisty, realny Dream-Team 2014/15.

Prawdopodobnie ostatni artykuł z tej serii: Nando De Colo, PG, 26 lat, 195 cm wzrostu.


Statystyki

Sezon zasadniczy (21 meczów):
9.2 min, 3.1 pkt, 1.6 ast, 1.0 zb, 0.7 str
36% z gry, 36% za 3, 100% za 1 pkt

Play-Off:
– Nie brał udziału (1 mecz, 4 minuty).


Nando De Colo całkiem dobrze „wstrzelił się” w naszą drużynę. Jest zawodnikiem pass-first, w 21 meczach zdobył dla nas 33 asysty, co jest całkiem dobrym wynikiem. Kreuje grę. Powtarzam to za każdym razem. Kreuje. Zbiera na siebie obrońców aby później wykorzystać całkiem dobry wzrost i podać do kolegi.

Osobiście nawet dałbym mu szanse na backup PG, ale w naszej drużynie nie ma na to miejsca.

De Colo zarobił w minionym sezonie 1.5 mln i zostaje wolnym agentem.

To będzie pewnie ostatnia ankieta z serii „Zostaje czy wylatuje”, dlatego, że zostali nam już sami zawodnicy których każdy by chciał (Lowry, Ross, DeRozan, Valanciunas), oraz zawodnicy, których każdy by się pozbył/wymienił (Salmons, Hayes, Fields).

Nie można pomijać oczywiście Dwighta Buycksa, oraz Julyana Stone’a. Pierwszy ma opcję drużyny, więc Ujiri może zrobić z nim co chce, za to Stone zostaje wolnym agentem.

20 maja loteria draftu. Oczywiście nie dotyczy nas ona, ale daje znak, że czas najwyższy powoli zajmować naszymi pickami.

[socialpoll id=”2200956″]

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
13 maja, 2014