Ankieta: Andrew Wiggins, czy Play Offs?

Mefju A,4 lipca, 2013

wigginsDługo zwlekałem z tym artykułem. Czekałem na jakiś „znak” od GM’a, po którym będę mógł wywnioskować w którą stronę dąży. Niestety nie pojawił się i ciężko stwierdzić kiedy to nastąpi. Możemy tylko przeanalizować wszystkie dotychczasowe ruchy Masai’ego.

Przypomnijmy, że w zasadzie mamy tylko dwa wyjścia: Transfery w celu dopełnienia składu Toronto (walka w PO) / Czekanie na szanse w drafcie 2014 (zmarnowany rok).

1. Wywiady, wypowiedzi

Przypomnijmy sobie wczesne wywiady Ujiriego, jeden z nich ukazał się nawet na naszej stronie: Jay Satur i Masai Ujiri, a w każdym z nich Masai powtarzał mniej więcej takie słowa „Mamy trochę talentów i chcemy kontynuować budowę na ich podstawie„, lub „Dlaczego nie możemy walczyć o mistrzostwo?„. Wypowiedzi takie jak ta kierują nas raczej w stronę gry o play offy. Tutaj pojawia się też opcja, że aktualna drużyna tylko się wzmocni, a i tak poczeka na pick w drafcie. Tylko, że gracze tacy jak DeRozan nie mają już zamiaru obrywać w tyłek – i dobrze. Uznajmy, że dam tutaj 2 punkty do opcji nr. 1, jako że jest to cytat, a nie wniosek.

2. Zwolnienia / Zatrudnienia

Ujiri z początku zwolnił parę osób, teraz zatrudnia. Chce mieć lepszych scoutów. Pytanie tylko czy to zwykła wymiana na przyszłość, czy może zatrudnieni zostali w określonym celu tj. wolni agenci, lub draft 2014. Nie daję tutaj żadnego punktu.

3. Draft

Nie ma co się oszukiwać. Draft po prostu nie ułożył się po naszej myśli. Zwyczajnie nie byliśmy brani pod uwagę, drużyny wymieniały się pickami, przez co wyparowała nawet możliwość targu z Utah Jazz. Nasz GM przyznał, że starał się pozyskać dwóch graczy, ale po prostu nie wyszło. Kolejna sytuacja dwuznaczna. Była nadzieja, że zamiast liczyć na FA/Draft 2014 pozyskamy młodych graczy tu i teraz.

4. Transfery

Do tej pory drużynę opuścili Andrea Bargnani, oraz John Lucas III. Bargnani mający w przyszłości zwolnić Cap, a John Lucas po prostu nie sprawdził się jako backup PG. Andrea nie tyle zwolnił nam miejsce, ale mógł być też jednym ze średnich graczy przez których osiągnęlibyśmy „średnie wyniki”. Zwolnienie Johna Lucasa natomiast oznacza, że Ujiri chce lepszego rozgrywającego. Pół punktu ponownie do opcji nr. 1.

Była szansa na transfer DeMara DeRozana i przez dłuższy czas nie wiedzieliśmy co się wydarzy. Pół punktu do opcji nr. 2.

Kolejna szansa na transfer, tym razem Rudy‚ego Gay‚a, w zamian za, przede wszystkim, brakującego gracza na pozycję rozgrywającego. Wymiana ta jednak została szybko „odbita”, dlatego pół punktu znów ląduje przy opcji nr. 1.

Mój wynik

3:0.5 – a więc zwycięża walka o PO. Jesteśmy spragnieni zwycięstw, emocji i mamy kilku dobrych zawodników. Moim zdaniem nie powinniśmy skazywać siebie na kolejny rok czekania, a przede wszystkim naszych graczy na wystawianie tyłka do obicia. Nie wiem czy na miejscu Valanciunasa, T. Rossa chciałbym w przyszłym sezonie zagrać w tej drużynie, gdybym zauważył że nie walczymy o mistrzostwo tylko o picki w drafcie.

Ankieta

Teraz wasza kolej, 2 pytania:

[poll id=”13″]

[poll id=”14″]

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
4 lipca, 2013