Garść nowalijek przed meczem 3 finału konferencji wschodniej

Elwood,21 maja, 2016

Już za kilka godzin podejmiemy walkę z Cleveland o pierwsze zwycięstwo w serii. Ściany powinny pomóc, nieobecność Jonasa już niekoniecznie. Mamy nadzieję na wyrównaną walkę oraz udany mecz naszych graczy, z liderami na czele. A skoro o liderach…

Kyle Lowry nie może zaliczyć tej serii do udanych. Niska skuteczność z gry przeplatana z ciekawymi rozwiązaniami w kreowaniu gry to nie to, czego oczekiwaliśmy. Do tego straty, widoczny spadek pewności siebie, i… to:

Lider, kapitan, nasza opoka i człowiek, który za 4 litery powinien trzymać cały skład i spajać go z racji pełnionej przez siebie funkcji przed końcem pierwszej połowy idzie do szatni, by „wyluzować”, dać odpocząć umysłowi i przygotować się do drugiej połowy. Nie takiego lidera potrzebujemy i mam nadzieję, że Kyle zrozumie swój błąd i wejdzie gotowy do gry na parkiet dzisiejszej nocy. Potrzebujemy go równie mocno jak potrzebujemy zwycięstwa.

Wspomniane newsy:

  • Adrian Griffin spotkał się z mocodawcami Rockets celem angażu na stanowisko trenera. Houston to istna stajnia Augiasza – skład z potencjałem, niezrealizowanymi ambicjami i problemem na środku za 23 mln za sezon.
  • Skoro o problemie – Dwight Howard, bo o nim mowa, przyznał się iż na początku kariery kasa liczyła się ponad wszystko i dlatego odszedł z Magic. Mimo potencjału mistrzowskiego, rewelacyjnej obrony oraz drużyny uszytej pod super środkowego. Brawo ten pan.
  • Nasz lider, Lowry Kyle, za pośrednictwem smsów zadał pytanie znajomemu, czy będzie mógł u niego obejrzeć mecz GSW – OKC. Owym znajomym jest trener Cavs, Ty Lue. Faux pas nr 2
  • Hornacek ma dostać w Knicks wolną rękę do kreowania ofensywy. Oznacza to ni mniej ni więcej, że nie będzie wymuszonych trójkątów a sporo szybkiego grania, wykorzystanie skrzydeł i dużo wjazdów pod kosz. Zdolny rozgrywający potrzebny od zaraz.
Z miłości do koszykówki:
Elwood
21 maja, 2016