Liczby nie kłamią – statystyki tygodnia (12.10.2014)

Mefju A,13 października, 2014

Z małym opóźnieniem ruszamy z jedną z nowości na naszej stronie. „Liczby nie kłamią” to seria cotygodniowych artykułów poświęconych wyłącznie statystykom Toronto Raptors.

Z założenia artykuły będą pojawiały się co niedzielę, dzień przed inną serią, która wróci z poprzedniego sezonu – ale o tym za tydzień. Nie wyrobiłem się niestety z niektórymi rzeczami, przepadł w międzyczasie artykuł Torosa, za co go przepraszam. Z tego powodu pierwsze „Liczby nie kłamią” publikuję właśnie dzisiaj.

Wpisy będą obejmować średnie statystyki drużyny z danego tygodnia, takie jak liczby punktów, czy asyst na mecz. Dojdzie kilka wartości, których sam nie jestem w stanie policzyć, a nie są dostępne w trakcie preseason. Będziemy również poszukiwać jakichś ciekawostek, zarówno dotyczących całego składu, jak i pojedynczych zawodników.

Z każdym razem całość będzie przedstawiana w formie infografiki, tak jak poniżej, z dodatkową tekstową notką, tak jak dzisiaj :) Liczby z tego tygodnia będzie można porównać przy okazji kolejnego wpisu. Po prawej stronie infografiki znajdują się za to statystyki dotyczące całego sezonu, również z porównaniem z sytuacją z poprzedniego tygodnia. Mamy nadzieję, że artykuły przypadną wam do gustu i że będziecie z nich korzystać.

Przedsezonowe statystyki nie do końca są ważne, ze względu na mieszaną rotację zawodników. Warto jednak zwrócić uwagę na dosyć niską skuteczność z linii rzutów wolnych (62%).

W oczy rzuca się również średnia ilość zbiórek (36 / mecz), którą zaniżyło pierwsze spotkanie przeciwko Sacramento Kings, gdzie zebraliśmy 30 piłek. W drugim meczu zgarnęliśmy 32, a przeciwko niskim Boston Celtics 46.

Liczby nie kłamią: 12-10-2014

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
13 października, 2014