Tymczasem Rudy Gay i spółka…

Mefju A,26 grudnia, 2013

Nasi zawodnicy zaliczyli debiut 13 i 15 Grudnia. Rudy Gay i Aaron Gray w meczu z Phoenix Suns, natomiast Quincy Acy dwa dni później w meczu z Rockets.

Rudy Gay jakby ze złości w swoim pierwszym meczu zdobył 24 punkty ze skutecznością 8 – 15 z gry. Niestety cały swój występ oparł na grze 1vs1, do czego przyzwyczaił nas grając w Toronto. NBA.com wyróżniło jego debiut osobnym klipem ale moim zdaniem Aaron Gray zasługuje na większe wyróżnienie. W 13 minut zaliczył 9 zbiórek i zdobył 7 punktów. Tak czy owak spotkanie to zakończyło się zwycięstwem dla Phoenix Suns.

Quincy Acy miał gorszy debiut. Grał 13 minut w które trafił 2 rzuty i popełnił 4 faule. Mecz zwycięski dla Kings.

Dalsze losy naszych zawodników jak i całej drużyny z Sacramento można malować wyłącznie w czarnobiałych kolorach. Fakt, trafiło sie jeszcze zwycięstwo z Orlando Magic, ale łącznie od debiutu RG Kings zaliczyli rekord 2 – 5, a najpewniejszym elementem drużyny jest jak zwykle, niedoceniany zresztą Isaiah Thomas.

Możemy tylko i wyłącznie współczuć i mieć nadzieję, że nasza drużyna nie znajdzie się na miejscu Kings. Już jutro mecz w Nowym Jorku. Fani Knicks ujrzą Kyle’a Lowry’ego, a ja mam nadzieję, że im dokopiemy jak nigdy.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
26 grudnia, 2013