Ploty ploteczki…

Elwood,10 lutego, 2016

Czyli na szybko o kilku sprawach związanych z Raptors z różnych dziedzin.

To, że PJ Tucker i Kieff Morris są na celowniku Raptors to już wiemy. Suns chcą picki, nie było do tej pory mowy o innych assetach którymi Phoenix by było zainteresowane. Z drugiej zaś strony powstała nowa plotka – w jedną stronę skierowani mają być Scola, Bennett oraz PatPat. W drugą zaś Rudy Gay, skrzydłowy Kings, który grał już u nas „2 lata” (a dokładnie rozegrał w barwach Raptors 53 spotkania na przestrzeni 2 sezonów). Trade scenario zakłada, iż pozyskanie Rudego z założenia eliminuje naszą potrzebę pogoni za Tuckerem i sprowadza się do kombinowania paczki na Kieffa. Tucker jest tańszy, Gay jest lepszą opcją ofensywną w kontekście pojedynków w fazie PO. Im bliżej trade deadline tym więcej będziemy wiedzieć na ten oraz inne tematy związane z ewentualnymi wymianami.

Kolejna, palcem na wodzie pisana, nowinka transferowa dotyczy combo skrzydłowego Nets, Tadka Younga. Młody, zdolny, z dobrym kontraktem ma być w kręgu zainteresowania Toronto. O ile wcześniejsze doniesienie na temat gracza Sacramento może wydawać się prawdziwe, o tyle właściciel Nets jasno stwierdził, iż Young oraz Brook Lopez są „nietrejdowalni” i mają być kamieniami węgielnymi nowej mistrzowskiej ekipy.

Taaa

Najpierw legenda, potem ogryzek. Przytoczę akapit, a następnie podam źródełko dzieła urody niespotykanej.

„Memphis. Samotnie, jesiennym chłodnym wieczorem, kroczy legenda. Kaptur błękitnej bluzy okala dojrzałe oblicze. Przemyka parkingiem przed FedEx Forum z nadzieją, że uda mu się zawrócić czas. Że ponownie będzie poczuje młodzieńczą magię lotu, nawet jeśli tylko na jeden mecz. Na jedną chwilę”

http://thelab.bleacherreport.com/vince-carter-the-lion-in-winter/

 

Ogryzek, czyli cykl, który mam nadzieję kontynuować o ile czas, wena i alzheimer pozwoli…

O czym ja to? A, ogryzek. Kilkaset znaków na temat obecnych i byłych graczy Raptors. Zaszeregowanie kategorii 2 i dalej; żadne gwiazdy.

Terrence Ross. Sophmore z 51 punktami w meczu. 8 wybór w drafcie w 2012 roku. Ostatnie 4 mecze z dorobkiem punktowym +10 na mecz. Underachiever? Spot-up shooter. Słaby drybling jak na pozycje 2/3. Niski poziom kreacji partnerów. Pewny rzut z wyskoku, niepewny w grze 1 vs 1. Dobre warunki fizyczne (wzrost/waga/siła) aczkolwiek słaby wingspan. Problem w kryciu szybkiego przeciwnika z szybkim pierwszym krokiem. Bardzo szybki, efektywny w pickach, kontrach. Border starter.

 

Z miłości do koszykówki:
Elwood
10 lutego, 2016