Salary-Cap znacznie wyższy na sezon 2016/17

Mefju A,6 października, 2014

Liga NBA dogadała się z sieciami telewizyjnymi ESPN i TBS w sprawie nowych praw/umów mających wejść w życie z sezonem 2016/17. Liga zarobi wiele, wiele więcej niż dotychczas, a co za tym idzie mocno zwiększy się Salary-Cap i zarobki niektórych zawodników.

Do tej pory NBA zarabiało na prawach telewizyjnych 900 milionów dolarów rocznie, a kwota ta ma zwiększyć się o prawie 200%, do liczby 2.66 miliarda na rok.

W związku z tym wzrośnie oczywiście również Salary Cap. Przewiduje się nawet ponad 90 mln dolarów na sezon 2016/17 (63 mln w obecnym sezonie).

Kontrakt DeMara DeRozana ma ważność do sezonu 2016/17 włącznie, z tym że ostatni rok będzie na zasadzie „opcji gracza”, więc zakładając, że nasz rzucający zrobi postępy i zechce zarobić więcej, nałoży się to akurat na wzrost limitu.

To samo dotyczy oczywiście Kyle’a Lowry’ego, którego umowa będzie obowiązywać sezon dłużej.

Można chyba uznać, że niektóre drużyny prawdopodobnie zyskają razem z ligą, mając przynajmniej przez początkowe lata nowych umów troszkę więcej swobody. W najgorszej sytuacji znajdą się te, które mają u siebie gwiazdy typu LeBron James. Jego kontrakt również nakłada się na ten sezon i trzeba będzie mu powiększyć wypłatę.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
6 października, 2014