Toronto Nets – Nowe logo Toronto Raptors? (Aktualizacja)

Mefju A,19 grudnia, 2014

Właśnie wróciłem z pracy. Jak zawsze zrobiłem wstępną przejażdżkę przez pocztę E-Mail, po nasze strony tutaj, oraz na Facebooku. Co znalazłem? Przeróbkę loga Brooklyn Nets i post Torosa „Bardzo możliwe, że tak będzie wyglądać nasze nowe logoo…”. Pomyślałem sobie „Żart.. Dobry żart Toros.”

Toronto Nets

Po krótkim rozeznaniu, zauważyłem, że to logo pojawiło się nawet na oficjalnym profilu Toronto Raptors. Organizacja tak bardzo chce dokuczyć Nets, że publicznie wrzuciła przeróbkę ich znaku? Fajnie. Na ostro.

Po kolejnym rozeznaniu wpadłem na wideo promocyjne:

I co zauważyłem? Malutkie TM na fladze z tym logiem. TM – Trademark. Znak towarowy. Dopisywany do tego, czego nie wolno kopiować i używać bez zgody właściciela.

Serio?

Czy naprawdę designerzy postanowili skopiować pomysł Nets, licząc na równie wielką sprzedaż jak w ich przypadku? Czy to nie skończy się wielkim, długim, kilkuletnim pośmiewiskiem? Już widzę te „Meme’y” w roku 2019…

Kiedyś pisałem na ten temat artykuł (Rebranding: Stara, czy nowa szkoła?, a później jeszcze wspomniałem o tym w innym (Kontynuacja We The North..) nie sądziłem jednak, że naprawdę pójdziemy w tą stronę..

AKTUALIZACJA

To już w zasadzie oficjalne. To nowe logo Toronto Raptors.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
19 grudnia, 2014