Bruno Caboclo, DeAndre Daniels nowymi zawodnikami Toronto Raptors

Mefju A,27 czerwca, 2014

Nikt mi nie powie, że oczekiwał, że weźmiemy Bruno Caboclo z pickiem 20 w tegorocznym Drafcie. Kilka minut przed rozpoczęciem napisałem na czacie wiadomość, która zadecydowała o losach naszej drużyny.

Mefju1 na czacie

Ktoś tam chyba źle zrozumiał moje słowa. Zresztą „as z rękamwa” wcale nie był mniej winny. Ujiri dosłownie sięgnął po asa z rękawa. Gdzieś tam miał ukryte nazwisko brazylijczyka, który albo będzie największą wpadką tego Draftu, albo wielkim objawieniem, a MU będzie kolejny raz bohaterem NBA.

Zanim przejdę do przedstawiania zawodników chciałbym jeszcze podrzucić wypowiedź MU, bo warto ją sprawdzić.

Masai Ujiri: What’s going on guys?
Reporterzy: You tell us.

Jeśli ktoś uważa, że tylko Polacy są zaskoczeni, lub tylko fani, to się myli i początek tego widea mówi sam za siebie. Masai Ujiri jest podenerwowany, bujanie się na nogach podczas wypowiedzi to raczej nie jest oznaka pewności siebie i napewno spodziewa się groma krytycznych komentarzy nawet jeśli nie od reporterów, to od fanów.

Jednak wytłumaczył swój tok myślenia, którego zresztą się domyślaliśmy. Zwinięto mu jednego czy dwóch graczy których chciał wziąć, nie chciał stracić trzeciego. Wierzy w tego zawodnika i napewno sądzi, że postąpił słusznie.

Nie skomentował za to 59 picku, który oddał Brooklyn Nets za pieniądze. Ktoś w internecie rzucił, że Brooklyn oddali mu pieniądze za karę, którą musiał ponieść przez „Fuck Brooklyn”. Oczywiście to żart. Żartów było bardzo dużo, ale nie będę ich wszystkich przytaczał.

NBA.Canada dodatkowo nas uspokaja:

Po obu klipach nikt nie może już nie wierzyć w tego gracza. Czekamy na naszego Duranta z Brazylii :) Dzisiaj ma być już w Toronto.

Bruno Caboclo #20

Pozycja: SF
Wzrost: 205 cm
Waga: 90 kg
Wiek: 1995
Pochodzenie: Brazylia

Bruno Caboclo to inwestycja w przyszłość. Jest atletycznym zawodnikiem, który pracując między innymi z naszą drużyną powinien stać się świetnym skrzydłowym. Zdobył tytuł NBA Basketball Without Borders MVP 2013.

Ma defensywny potencjał i to jego druga najważniejsza cecha po atletyczności.

DeAndre Daniels #37

Pozycja: SF
Wzrost: 203 cm
Waga: 88 kg
Wiek: 1992
Pochodzenie: UCONN

Zanim Caboclo się rozwinie mamy drugiego skrzydłowego: DeAndre Daniels. Porządny atleta obdarzony dobrymi warunkami na swoją pozycję.

13 punktów, 6 zbiórek i 1 blok średnio w 38 meczach NCAA. Zawodnik który rozkręcał się z sezonem, w końcu pomagając swojej drużynie w zdobyciu mistrzostwa. Jego drugą bronią są rzuty i bez wątpienia może pomóc nam w trakcie sezonu 2014/15.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
27 czerwca, 2014