Czas na PO. DeRozan gotów na objęcie roli lidera Raptors.

Mefju A,27 lipca, 2013

DeMar DeRozan, Canadian Forces DayTego lata na naszej stronie nie pojawiają się zbyt często artykuły. W przeciwieństwie do wielu wiodących stron dot. NBA nie lubię pisać opierając się na domysłach. Nie lubię też trawić kolejny raz tych samych tematów „Czego potrzeba dinozaurom”, „Kto i co musi poprawić w swojej grze” itd. Nie rozumiem również po co na niektórych witrynach wciąż mówi się o tankowaniu, kiedy Ujiri jasno powiedział że nie ma zamiaru tankować. Raptors chcą wykorzystać fakt, że wiele drużyn to zrobi.

Wróćmy na chwilę do poprzedniego sezonu. Pamiętamy przyjście Rudy‚ego Gay‚a do Raptors. Zaczęliśmy zwyciężać, nie mając dobrze obstawionego składu. Dziury na pozycjach, niepewna ławka, jednak wszyscy uwierzyli, że osiągniemy przynajmniej 8 miejsce. Tak się jednak nie stało, chociaż było blisko. Za to wszyscy byli pewni jednej rzeczy: Gdyby Rudy był w składzie od samego początku, to moglibyśmy mieć PO zapewnione, bez zamartwiania się o swój tyłek.

Niestety niektórzy o tym pozapominali patrząc przez pryzmat statystyki: 34 zwycięstwa do 48 porażek, kiedy przecież liczby te są wynikiem próby tankowania na ostatnią chwilę, oraz fatalnego początku sezonu. To już mało ważna przeszłość. Wspomniałem o niej wyłącznie dlatego, że zadziwia mnie brak poparcia ze strony kibiców. Mimo obowiązków – szkoła, praca – wstajemy w środku nocy aby obejrzeć mecz naszej ulubionej drużyny, a przynajmniej kwartę, czy połowę. Dlaczego więc ktoś chce oglądać przegrywającą drużynę? Draft, Rookies, to jedna wielka gra, która opiera się na danych losowych. Nigdy nie wiadomo czy zawodnik nie złapie kontuzji, albo czy nie ucieknie do lepszej drużyny, jeśli w ogóle go pozyskamy.

Wypełnianie potrzeb drużyny

D.J. Augustin, Tyler Hansbrough, Steve Novak, Dwight Buycks. To mocni zawodnicy pozyskani przez lato. Backup PG. Walka na tablicach. Dobry rzut za 3pkt. Cała trójka z doświadczeniem w Play Offach. Kolejny backup PG, chcący wreszcie zaistnieć w NBA. Ten skład NIE MOŻE nie wylądować przynajmniej w drugiej rundzie PO.

DeRozan gotów na objęcie roli lidera

Jest Valanciunas, jest Rudy Gay, ale to DeMar DeRozan ma być tym, który poprowadzi naszą drużynę przez najbliższy sezon. Pod koniec sezonu fani błagali DeMara, aby popracował nad swoim rzutem za 3pkt, oraz defensywą. Ten dokładnie tak postąpił. Dwayne Casey niedawno to potwierdził mówiąc: “He’s really improved (his three-point shooting). Now the challenge for DeMar is doing it when the popcorn’s popping, at 7 o’clock at night, whether it’s in New York or Milwaukee and make sure he makes those shots” (źródło).

Nasz rzucający nie odpoczywa, ciągle gdzieś gra, ciągle pracuje. Poniżej wrzucam widea z tego lata z udziałem DD10.

Drew League (Na sam koniec!)

USA Basketball (z numerem 41)

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
27 lipca, 2013