DeMar DeRozan może nie potrzebować operacji

Mefju A,6 grudnia, 2014

Zeszłoroczny All Star Toronto Raptors, DeMar DeRozan prawdopodobnie nie będzie potrzebował operacji po kontuzji zdarcia ścięgna w udzie. Specjaliści donoszą, że rehabilitacja i ćwiczenia mięśnia powinny wystarczyć, by go odbudować, a tym samym wyleczyć uraz.

DeRozan nieszczęśliwie poślizgnął się na parkiecie podczas meczu z Dallas Mavericks. Do tamtej pory w ciągu całej kariery opuścił tylko 11 spotkań, a wczoraj z Cleveland Cavaliers rozegraliśmy trzecie w tym sezonie bez tego zawodnika. (14)

Zdawało się, że brak rzucającego nie odbije się aż tak mocnym piętnem na grze całej drużyny. Niestety mimo dosyć słabej, poniżej 40% skuteczności zapotrzebowanie jest dostrzegalne. Kyle Lowry w ostatnich dniach dwoi się, ale to za mało.

Sam DeMar przyznał tak jak przewidywaliśmy, że kontuzja pomoże mu mentalnie. Ma okazję spojrzeć na drużynę i jej potrzeby z boku, dowiedzieć się jak sam powinien grać, żeby w jak największym stopniu jej pomóc.

„Myślę, że pomoże mi to mentalnie, bycie bardziej uczniem, poznawanie tej gry, scouting i spojrzenie z innej strony. Lepiej rozumiem tą grę, obserwuję jak trenerzy przygotowują plan na mecz, jak przygotowują drużynę. Prosiłem Caseya o możliwość wzięcia udziału w takim zebraniu (trenerów).”

Nie wiadomo jeszcze kiedy wróci do gry, wierzymy jednak, że nastąpi to w Styczniu.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
6 grudnia, 2014