DeMar DeRozan nie dostał szansy na grę przeciwko Brazylii

Mefju A,17 sierpnia, 2014

DeMar DeRozan nie wpisał się na listę graczy biorących udział w towarzyskim meczu USA vs Brazylia. Ciężkie do pojęcia, patrząc na świetną dyspozycję w poprzednim spotkaniu, Team Blue vs Team White, gdzie był siłą napędową swojego składu.

Nie ma czym się martwić – żadna kontuzja. Status naszego zawodnika to znane nam DNP (Did Not Played/Nie grał). Przesiedział 48 minut na ławce obok Andre Drummonda, Gordona Haywarda, oraz kontuzjowanego DeMarcusa Cousinsa.

Wszystko jednak może być zwykłym ruchem taktycznym. Wiadomo, że to mecze dla publiczności, jednak trener USA, Mike Krzyzewski, ma przed sobą poważne decyzje. Musi wybrać dwunastkę, która wyjedzie na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. DeRozan pokazał już, na co go stać i wypadało przetestować pozostałych zawodników na jego pozycji.

Nasz rzucający przynajmniej nie musiał ryzykować kontuzji. Po fatalnym wypadku Paula George’a z kadry zrezygnował również Kevin Durant, a nad swoją grą zastanawiał się również Stephen Curry. Niedawno na treningu małą kontuzję złapał kolejny gracz, DeMarcus Cousins.

Krzyzewski niedługo powinien ogłosić skład Reprezentacji USA.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
17 sierpnia, 2014