Draft 2014 według redakcji – cz. 2 – Neo

Neo,21 czerwca, 2014

Do Draftu 2014 pozostało 5 dni. Przed Toronto Raptors jeszcze jeden trening dla młodych zawodników, mający odbyć się 23 Czerwca. Przyjęcie zorganizowane przez menedżera (Masai Ujiri) zapewne pozwoliło mu na dłuższą chwilę odpocząć od interesów.

U nas odwrotnie, co raz bardziej nakręcamy się tematem Draftu, dlatego przedstawiamy kolejne picki jednego z naszych redaktorów, tym razem Neo.

Liczymy też na wasze komentarze i propozycje własnych wyborów. Wkrótce kolejny artykuł od Torosa :)


Glenn Robinson III

Glenn Robinson III

Zawodnik był jedną z wiodących postaci swojego zespołu podczas rozgrywek (13,1pkt/mecz, 4,4zb/mecz). Jest graczem o dużej rozpiętości ramion co pozwala wierzyć że będzie dobrym obrońcą choć w tej kwestii jeszcze dużo nauki przed nim. Dobra ręka do rzutów z dystansu. Swoją grą jest porównywany do Trevor’a Arizy.

Zalety:
– Duża rozpiętość ramion
– Przechodzenie z obrony do ataku
– Atletyzm
– Dobry shooter
– Umiejętność grania jako SF i SG

Wady:
– Obrona


Cleanthony Early

Cleanthony Early

Silny skrzydłowy z naturą bycia liderem zespołu (16,0pkt/mecz). Miewa problemy ze sprytem w walce pod tablicami ale te braki nadrabia niesamowitą walecznością podczas przepychania się „w trumnie”. Dobrze gra w stylu „pick&roll”. Ogółem ma zadatki na dobrego gracza ale pod warunkiem solidnej pracy.

Zalety:
– Waleczność
– Duży potencjał
– Finisher

Wady:
– Technika
– Praca nad kozłem
– Zdolność do szybkiego łapania fauli


Kyle Anderson

Kyle Anderson

Wysoki wzrost jak na niskiego skrzydłowego jest w jego przypadku atutem. Dobrze kreuje dla siebie pozycję do rzutu. Dobry shooter (około 50%). Brakuje mu szybkości i tutaj czeka go dużo pracy. Zawodnik charakteryzuje się dużą inteligencją na boisku, potrafi dobrze asystować do lepiej ustawionych kolegów z drużyny.

Zalety:
– Dobry shooter
– Wysokie IQ

Wady:
– Szybkość
– Atletyzm
– Obrona


Poprzedni wpis: Część 1 – Mefju

Z miłości do koszykówki:
Neo
21 czerwca, 2014