Draft 2014 według redakcji – cz. 1 – Mefju

Mefju A,15 czerwca, 2014

Do draftu pozostało już tylko 11 dni. Zakończyły się treningi Toronto Raptors, wiemy kto brał w nich udział i z niecierpliwością czekamy na wielką noc.

Przygotowaliśmy dla was graczy, którzy interesują nas najbardziej w Drafcie. Każdy kierował się własnym przekonaniem, czy przeczuciem.. Ogólnie tym czym chciał.

W tym artykule picki Mefju, zatem zanim zarzucicie własne propozycje poczekajcie na pozostałe wpisy z tej serii.


tj-warren-draft-2014

T.J. Warren

Liczę, że w tegorocznym Drafcie zgarniemy kogoś kto będzie lubił biegać do ataku. Do takich zawodników napewno należy T.J. Warren. Zawodnik, który nie tylko potrafi szybko pobiec na drugi kosz, czy zakończyć, sam jest w stanie wyprowadzić atak.

Zalety:
– Finisher
– Scorer
– Zbiórki (ofensywne)
– Poruszanie bez piłki (coś dla Vasqueza)
– Panowanie nad piłką (wystarczające jak dla PF)
– Potencjał

Wady:
– Obrona
– Masa


Tyler Ennis - Draft 2014

Tyler Ennis

Ennis jest Kanadyjczykiem. Oceniany jest jako „prawdziwy” rozgrywający, czyli taki co dba o piłkę, szuka partnerów, dopiero później zastanawia się nad rzutem. Nie jest to jednak gracz atletyczny, co może być jego problemem.

Słabo radzi sobie w grze obronnej 1vs1, jednak w Raptors chyba nikt nie będzie wymagał od niego jakichś szczególnych umiejętności w tym zakresie. Wady te nadrabia tzw. Basketball IQ, między innymi potrafiąc przewidzieć podanie przeciwnika.

Zalety:
– Szanuje piłkę – Mało strat, dobre panowanie
– Wizja – Dostrzega partnerów
– Zwolennik prostych rozwiązań (np. Pick and roll)
– Potrafi wziąć grę na siebie
– Gra na linii podań (przechwyty)

Wady:
– Ciało – Nie jest zbyt szybkim graczem
– Obrona 1 vs 1
– Wykończenie ataku (42% spod kosza)


Jerami Grant: Draft 2014

Jerami Grant

O tym, że polubiłem tego gracza wiedzą już chyba wszyscy. Nie należy do gwiazd Draftu 2014. Co więcej jego oceny ostatnio spadły. Dla mnie jednak jest graczem o wielkim potencjale.

Jerami jest młody z twarzy, ma dopiero 20 lat i sądzę, że po 2-3 sezonach będzie w pełni wykorzystywał co natura mu dała, robiąc przy tym sporo szumu. Chciałbym go mieć w drużynie, niestety 20 pick jest tylko jeden.

Zalety:
– Ciało
– Finisher – Nie boi się atakować kosza, kończy z góry
– Potencjał w obronie

Wady:
– Słaby rzut
– Masa – Jest wysoki, ale nie ma czym się przepchać pod koszem.


A gdybym miał.. Pick nr. 4: Marcus Smart

Nie grzeszy ilością asyst, za to po jego twarzy widać czego chce od życia. Przypomina mi Damiana Lillarda, którego – jak pewnie wiele osób – oceniałem na Rookie of the Year. To wszystko.


Interesujący: Melvin Ejim

Ten gracz udowodniał, że potrafi grać w basket, jednak ma już 23 lata i mało pola do rozwoju. Byłoby pięknie, gdyby spadł do 59 picku. Zawodnik który nie tyle grałby na zmianie na pozycji SF, ale wprowadzałby lepszą atomsferę w drużynie – przynajmniej taki stworzył wokół siebie wizerunek.

Jego cierpliwość podczas wywiadu z mediami zrobiła na mnie (i nie tylko) wrażenie, o czym pisałem już w innym artykule.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
15 czerwca, 2014