Draft 2015 – Masai Ujiri: Wybierzemy najlepszy talent

Mefju A,16 maja, 2015

Play-Offy dopiero nam się rozkręcają i do Draftu 2015 jeszcze daleko. Zaczęły się już jednak pomiary i treningi tegorocznych prospektów, a razem z nimi debaty na temat na kogo warto zwrócić uwagę, która drużyna będzie nim zainteresowana i jakie są jej szanse na pozyskanie. My również przyglądamy się zawodnikom dostępnym w tym sezonie, a ostatnio wypowiedział się na ten temat również Masai Ujiri.

Menedżer Toronto Raptors zapytany podczas audycji w radiu SiriusXM NBA o to, kogo będzie szukał w nadchodzącym Drafcie, odpowiedział, że choć organizacja celuje w skrzydłowego, to szansa uzyskania dobrego gracza w tym roku z takim pickiem jest nikła i będzie starał się uzyskać najlepszego dostępnego gracza.

Chętnie podrzuciłbym kilka propozycji, jednak dane na temat zawodników wciąż nie są pełne i nie ma co wybiegać na przód. Mnie osobiście interesują na razie dwa nazwiska: Jerian Grant – PG i Montrezl Harrell – PF, ale jest po prostu za wcześnie na głębsze analizy.

Uważam jednak, że warto powalczyć w Drafcie. Jest sporo talentów, a moim marzeniem byłoby pozyskanie drugiego picka w top 5. Myslę, że po dwóch porażkach w PO powinniśmy powalczyć o dobrego skrzydłowego w FA/transfer o czym już wielokrotnie pisaliśmy + o 1/2 młode talenty. Tym samym zostawić większość drużyny, ale wzmocnić pozycję pod koszem kimś wartym milionów, a do tego pozyskać młodego skrzydłowego i rozgrywającego w Drafcie rezygnując z Vasqueza.

PS. DeAndre Daniels spowrotem ustawił na swoje profilowe zdjęcie jersey z Toronto Raptors, więc chyba wszystko w porządku z naszymi prawami do niego i pewnie już kontaktowano się z nim w sprawie letnich treningów.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
16 maja, 2015