Dwane Casey wyróżniony przez wielkiego trenera

wojbielewicz,16 grudnia, 2014

Dwane Casey rozpoczynał swoją przygodę w NBA w roku 1994, jako asystent głównego szkoleniowca w Seattle Supersonics. Pierwszym trenerem był wówczas wielki George Karl i zgadnijcie kto stwierdził w jednym z wywiadów, że aktualny trener Raptors jest jednym z najlepszych w historii NBA? To naprawdę wielkie osiągnięcie dla Casey’ego.

Taka opinia od jednego z najwybitniejszych szkoleniowców ligi to ogromna sprawa. Dwane żadnej statuetki za to nie otrzyma, ale powinno go to zmotywować do dalszej ciężkiej pracy, która w końcu przynosi znakomite rezultaty w postaci prowadzenia w tabeli Wschodu po ponad 1/4 sezonu.

Oto, co powiedział George Karl: „Uważam, że Casey wykonał znakomitą robotę z zespołem Raptors. To w sumie interesujące zjawisko, ponieważ na samym początku jego pracy wydawało się, że największy nacisk będzie kładł na defensywę i właściwie tylko na defensywę. Teraz widać, że główną bronią w Toronto jest ich ofensywa, jedna z najlepszych w NBA. To ona wygrywa im mecze. Dwane to naprawdę trener z klasą i wielkim zaszczytem jest dla mnie, że swoje pierwsze kroki w lidze stawiał pod moimi skrzydłami. Mogę śmiało powiedzieć, że wychowałem jednego z najlepszych trenerów w historii NBA.”

To, co powiedział Karl to oczywiście sama prawda. Casey od początku pracy z Raptors powtarzał, że chce zbudować drużynę, która będzie znakomicie broniła. Ta sztuka mu się udawała, jednak brakowało nam elementów, dzięki którym mogliśmy stać się poważnym zagrożeniem w lidze. Udało się to w końcu z odpowiednimi narzędziami, jakie Dwane zaczął otrzymywać od zeszłego sezonu, a które były wynikiem głównie znakomitej pracy naszego GM’a Masai Ujiriego. 

W końcu w Air Canade Center możemy oglądać zespół, który musi być brany poważnie przez całą stawkę w lidze i który powinien zbierać potrzebne doświadczenie, aby w playoffach zajść jak najdalej. Gratulujemy Dwane!

Z miłości do koszykówki:
wojbielewicz
16 grudnia, 2014