Kiedy zobaczymy Rookie w grze?

Mefju A,27 czerwca, 2015

Na naszym facebooku pojawiło się pytanie: Kiedy zobaczymy na parkietach NBA Bruno Caboclo? Nie udało mi się odpowiedzieć na nie krótko, dlatego uznałem, że lepiej będzie, gdy od razu napiszę na ten temat artykuł. Poruszyłem również sprawę pozostałych Rookie, włączajac tegorocznych. Kiedy będziemy mogli oglądać postępy naszych młodych talentów?

Zawodnicy będą oceniani na podstawie występów w Lidze Letniej i meczów towarzyskich, tak powiedział Masai Ujiri zapytany o Wrighta i Powella.

1. Bruno Caboclo

Caboclo przybrał na wadze i jak już pisaliśmy wcześniej, podobno dobił setki. To oznacza, że ma standardową masę młodych zawodników i jest już blisko docelowej. Jego problemem jest jednak wciąż brak doświadczenia. W D-League nie dostawał zbytnio szansy na grę, dlatego organizacja Raptors stworzyła własną drużynę. Będzie mógł na codzien trenować z zawodnikami i rywalizować z najlepszymi „odpadkami” – z pełnym szacunkiem.

Plan nr. 1 na przyszły sezon: D-League
Spodziewany występ: Środek sezonu / 2016/17 – w dużej mierze zależy od naszego tegorocznego składu

2. Lucas Nogueira

W przeciwieństwie do Caboclo nie mamy zbyt wielu informacji na jego temat. Mówi się, że jego umowa obejmuje również i ten sezon, więc najprawdopodobniej pozostanie w składzie. Spędził miesiąc w D-League.

Plan nr. 1: D-League
Spodziewany występ: Nie jestem w stanie ocenić.

3. DeAndre Daniels

DeAndre Daniels wraca do Toronto po sezonie spędzonym w profesjonalnej lidze. Nie kręcił tam złych liczb: 15 pkt, 8 zb, 1.2 as na 30 minut gry. Nie wiadomo jednak czy dostanie kontrakt w Raptors. Osobiście chcę go zobaczyć w tej drużynie i myślę, że z nami zostanie. Jesteśmy mu coś winni, wybrany z Draftu dowiedział się, że spędzi sezon w Australii.

DeAndre dobrze wspomina rok. Dodał, że często wstawał nad ranem, aby obejrzeć mecz Toronto Raptors. Jest głodny gry, chce dostać się do składu i będzie robił wszystko co do niego należy, by wyjść na parkiety NBA z nowym logiem Dinozaurów. To będzie jego rok debiutanta.

Plan nr. 1: D-League
Spodziewany występ: Szybki powrót z D-League. Miesiąc?

4. Delon Wright

Wright to nie laik. 15 punktów, 5 asyst, 5 zbiórek, 2 przechwyty i 1 blok średnio w ciągu 2 sezonów w Utah. Trzeci rozgrywający zawsze jest potrzebny, w dodatku nie posiadamy w tej chwili nawet drugiego. Trzeba spodziewać się, że MU nie podpisze geniusza na tą pozycję, gdyż tacy zawodnicy nie są nawet dostępni.

Plan nr. 1: Drużyna
Spodziewany wystep: Pierwszy mecz u siebie?

5. Norman Powell

Powell wygląda na gościa z charakterem. Spędził 4 sezony w UCLA, gdzie w ostatnim pełnił największą rolę, grając 34 minuty na mecz i zdobywając w tym czasie średnio: 16.4 pkt, 4.7 zb, 2 as. Jest gotowy by wchodzić z ławki. Będzie potrzebował tylko zgrania z nową drużyną. Dobrze rzuca ze średnich dystansów, musi popracować nad trójkami. Bardzo cieszy się, że został wybrany w Drafcie.

Plan nr. 1: Drużyna
Spodziewany występ: Pierwszy mecz u siebie. W dużej mierze zależy to od składu.

Nie wiadomo na ile będziemy korzystać z Powella i Wrighta w sezonie, ale przewiduję powitalny występ w pierwszym meczu na własnym parkiecie… Jeśli sceny nie przysłonią zawodnicy zdobyci podczas lata :)

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
27 czerwca, 2015