Kolejne zatrudnienia

Mefju A,4 lipca, 2013

masai_ujiriKiedy Masai Ujiri przybył do Raptors, otrzymał wolną rękę. Tim Leiweke obdarzył go wielkim zaufaniem i najwyraźniej nadal mu ufa, patrząc co wciąż wyprawia. Nie zrozumcie mnie źle, wszyscy chcieliśmy Masaiego i wciąż wierzę, że wyprowadzi nas z dołka.

Zastanawiająca jest tylko jedna sprawa. Na początku, tuż po przyjściu nowego GM’a zaczęły się masowe zwolnienia. Nasz menedżer tłumaczył wtedy „Preferuję małe ekipy„. Sam wmawiałem sobie, że może Ujiri tak naprawdę chce w przyszłym roku mieć więcej pieniędzy na nowych trenerów, czy scoutów dlatego robi po prostu miejsce. Tymczasem nagle Ujiri zaczął zatrudniać, wypełniając po kolei wszystkie zwolnione wcześniej posady.

Jeff Weltman długo zapowiadany wreszcie został zatrudniony. Ok. Tym razem czas na Dana Tolzmana (kolejna osoba w obecnym składzie, która wcześniej pracowała z Ujirim w Nuggets – 2011r), oraz Terese Resch (do 2011 roku pracująca w siedzibie ligi NBA).

Odważne pytanie: Masai Ujiri zbiera swoją „drużynę marzeń”, czy po prostu daje zatrudnienie starym znajomym ;). Wierzę, że to pierwsze.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
4 lipca, 2013