Kyle Lowry wraca do Toronto Raptors!!

Mefju A,3 lipca, 2014

Przez cały ten czas chyba tylko jeden człowiek na świecie ani przez chwilę nie przyjmował do wiadomości, ze Kyle Lowry może nie wrócić do Toronto Raptors. Był nim DeMar DeRozan.

Media trochę nas postraszyły. Najpierw nowa umowa Lowry’ego oceniana była na 10-12 mln rocznie, co już niepokoiło fanów Raptors. Później wcale nie było lepiej. Cena szła w górę sięgając u niektórych źródeł nawet 15 mln / rok.

Najlepszym z nich okazał się tak naprawdę Michael Grange ze Sportsnet, który od początku utrzymywał, że Raptors są blisko do podpisania nowej umowy proponując 11 mln / 4 lata. Podobno Kyle Lowry bardzo chciał piąty sezon gwarantowany, dlatego pewnie cena poszła delikatnie w górę.

Ostatecznie Kyle Lowry zarobi 48 mln w 4 lata.

Masai Ujiri najwyraźniej wziął ze sobą fioletowy strój (w jakim czasami będzie grać drużyna), aby nasza jedynka mogła go przymierzyć do zdjęcia.

To jednak nie koniec naszych problemów.

Obecnie mamy (jeśli dobrze liczę) 10 zawodników z poprzedniego sezonu (Lowry, Valanciunas, DeRozan, Johnson, Ross, Hansbrough, Hayes, Novak, Buycks, Fields). Do tego dochodzi czwórka: Daniels, Williams i dwóch Brazylijczyków.

Lista liczy już w tej chwili 14 zawodników, a do podpisania sa jeszcze De Colo, Patterson, oraz Vasquez.

Jeśli wszyscy zawodnicy zechcą wrócić będzie trzeba kogoś przetransferować lub zwolnić. Przedłużyć kontrakt należy jeszcze Amirowi Johnsonowi.

Może nie bez powodu ten właśnie jersey pojechał do Philadelphii?

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
3 lipca, 2014