Leiweke, Ujiri zainteresowani zakupem Vince’a Cartera

Mefju A,4 kwietnia, 2014

Podczas show „George Stroumboulopoulos Tonight” Masai Ujiri udzielił ciekawego wywiadu, w który poruszona została właśnie kwestia Vince’a Cartera.

Tim Leiweke met with him the last time they came into town, with Mark Cuban‘s permission, and I think it went well. We’re trying to show him that this is new, this is open thinking. In the future we’re definitely going to think openly.” (więcej w wideo – 34 minuta)

Ujiri przyznaje, że Leiweke rozmawiał już na temat z Carterem przy okazji ostatniego meczu Dallas Mavericks w Toronto. Obaj chcieli przekazać, że są otwarci na jego powrót, a później wywieszenie jego koszulki w Air Canada Centre.

Bez wątpienia Carterowi opłacało się odejść z Toronto. Przechodząc do co raz to innych drużyn zarabiał co raz więcej pieniędzy. Obecnie jednak jako gracz drugiego planu zarabia tylko 3 mln na sezon. Jesteśmy w stanie udźwignąć taki kontrakt i zaoferować więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Powrót tego gracza dałby małego kopa całej organizacji. Poczynając od rozpoznawalności, kończąc na ilości wydanych biletów. A i umiejętności gracza wciąż są na tyle dobre, że z powodzeniem mógłby zmieniać DeMara DeRozana.

To się opłaca wszystkim. Nawet nasze grono polskich fanów powiększyłoby się. Całość byłaby wypełnieniem wyjątkowego, bo 20 sezonu Toronto Raptors.

Oczywiście wciąż istnieje zjawisko „buczenia”, ale myślę, że gdyby tylko Half-man-half-amazing założył koszulkę Toronto „bu” zmieniłoby się w „hura”.

Jednak jest coś jeszcze. Vince Carter kilka dni temu przyznał, że chciałby pozostać w Dallas Mavericks. Przekładając to na język prosty i oczywisty, cena nie będzie mała. Vince jest jedną z niewielu osób które w wieku 37 lat osiągają przynajmniej 12 punktów na mecz.

Jeśli uda nam się dokonać jakiegoś lepszego wzmocnienia podczas Draftu Carter może wybrać naszą ofertę. Inaczej lipa.

Wróćmy jednak do teraźniejszości. Dzisiaj mecz z Indiana Pacers. Godzina 1:00. Widzimy się!!!

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
4 kwietnia, 2014