Life after trade-deadline – czyli przyszłość Dinozaurów.

Mefju A,21 lutego, 2014

Oczywiście najpierw nasze ‚osobiste’ sprawy. Zyskaliśmy Nando De Colo z San Antonio Spurs tracąc Austina Daye‚a. Wymiana jak najbardziej na plus. Austin Daye nie był nam potrzebny, brakuje nam za to trzeciego rozgrywającego. Podania De Colo nie można odmówić, ale jak sprawdzi się w naszej drużynie to dopiero się okaże.

Sam gracz jeszcze wczorajszej nocy wrzucił na twittera wpis i zmienił zdjęcie główne. Może nie jestem psychologiem, ale chyba można po takim ruchu wnioskować, że nie czuje się źle zmieniając drużynę. Ciekawe tylko czy jest świadom jak straszna jest zima w Toronto… Austin Daye jak pamiętamy nie był..

Nando De Colo ma 26 lat, 195cm wzrostu i waży 89 kg. Jest rozgrywającym reprezentacji Francji, a na ostatnim Eurobaskecie zaliczył średnio 7.4 pkt, 2.1 zb i 1 as w ciągu 11 meczów. Mały mix jego możliwości:

Trade-Deadline, a nasi przeciwnicy

Oto wymiany z jakimi zostały powiązane drużyny bezpośrednio rywalizujące z Toronto Raptors:

Indiana Pacers

Zyskują: Tracą:
Evan Turner (SG)
Lavoy Allen (PF)
Danny Granger (SF)

Philadelphia 76ers

Zyskują: Tracą:
Danny Granger (SF)
Byron Mullens (C)
Eric Maynor (SG)
Earl Clark (F)
Evan Turner (SG)
Lavoy Allen (PF)
Spencer Hawes (C)

Washington Wizards

Zyskują: Tracą:
Andre Miller (PG) Eric Maynor (SG)
Jan Vesely (SF)

Miami Heat

Zyskują: Tracą:
Roger Mason Jr. (SG)

Charlotte Bobcats

Zyskują: Tracą:
Gary Neal (PG/SG)
Luke Ridnour (G)
Ramon Sessions (PG)
Jeff Adrien (SF)

Brooklyn Nets

Zyskują: Tracą:
Marcus Thornton (SG) Jason Terry (SG)
Reggie Evans (PF)

Cleveland Cavaliers

Zyskują: Tracą:
Spencer Hawes (C) Earl Clark (F)

Atlanta Hawks

Zyskują: Tracą:
Antawn Jamison (PF) Cenk Akyol (SF)

Wierzę, że niczego nie pominąłem ani nie pomyliłem. Chwilę po zamknięciu okienka transferowego wydawało mi się, że będzie sporo materiało do analizy, jednak dzisiaj po dłuższym namyśle wszystko wygląda inaczej. Wyraźne wzmocnienie Indiana Pacers – miejmy nadzieję, że pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli (a my na trzecim). Wymiana zawodników – tak można nazwać ruchy 76ers. Reszta transferów raczej nieciekawa.

Wzmocnienie Wizards, nowy rozgrywający – Andre Miller i wymiana Nets, którzy zyskali młodego rzucającego – to są transfery, które najbardziej nas interesują. Jak to wszystko będzie pracować dowiemy się dopiero za kilka dni.

Casey lubi grać Vasquezem i Lowrym na raz. Nie dochodziłoby do takich sytuacji gdyby T.Ross i John Salmons mieli stabilniejszą formę, ale dopóki utrzyma sie taki stan rzeczy potrzebujemy trzeciego rozgrywającego, który nie będzie siał paniki. Może to właśnie nasz nowy zawodnik?

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
21 lutego, 2014