Liga Letnia 2013 – Sylwetki graczy

Toros,10 lipca, 2013

13 lipca Raptors rozpoczną Ligę Letnią w Vegas. Poza znanymi nam nazwiskami drugoroczniaków z Toronto, pojawiło się kilku ciekawych zawodników, którzy w stolicy hazardu powalczą o kontrakt z kanadyjskim klubem. Postanowiłem, że przybliżę kilka ciekawszych sylwetek spośród nich:

-Trevor Mbakwe

Waga:107 kg
Wzrost: 207 cm

W swoim drugim roku na uczelni notował średnio 10  punktów, 9 zbiórek, 1,5 bloku. Można uznać to za całkiem niezłą linijkę, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że wracał po zerwaniu ścięgna ACL, to ja go biorę w ciemno. Mbakwe poza trudnym nazwiskiem dysponuje, sporą rozpiętością ramion, co pozwala mu na bronienie zawodników większych od niego. Jego głównym atutem jest wręcz bestialska wola walki o zbiórkę. Jego wytrenowanie pozwala mu momentalnie, po wylądowaniu wyskoczyć ponownie, co ułatwia mu zdobywanie punktów po zbiórce ofensywnej. Jest zawodnikiem energicznym, gotowym do podjęcia walki. Z całej tej  gromady jego najchętniej widziałbym w trykocie Raptors sądzę, że jest nam zdecydowanie potrzebny taki zawodnik.

-Gregory Echenique

Waga:117
Wzrost:210

Jak na niego patrze osobiście widzę poczciwego grubaska. Ewidentnie kojarzy mi się Glenem Davisem. Center potrafiącym dostarczać 10 punktów, 10 zbiórek, 2 bloki na mecz.. Zawsze twierdziłem, że w Raptors przydałaby się masa do trumny, i oto nadarza się możliwość by ją posiąść. Nie wiem jak wy, ale za nic nie wjechałbym do trumny w której czailiby się Echenique z Mbakwe, taka dwójka gwarantuje straszenie blokiem. Swoją drogą to może być też duet, siejący postrach swoimi nazwiskami wśród komentatorów.

-Devoe Joseph

Waga:81kg
Wzrost:195cm

Samotny Kanadyjczyk w składzie, brat Cory’ego Josepha, ostatni sezon spędził na Ukrainie. Swój kończący rok w NCAA zwieńczył 17 punktami na mecz i 42% skutecznością za trzy. Dobry, mobilny strzelec, potrafiący wykreować sobie pozycje do rzutu z kozła oraz kończący akcje catch-and-shoot. Kolejny zawodnik, który jak najbardziej przydałby się w Kanadzie. Z resztą, może nie będzie chciał oddalać się od domu? Ukraina to i tak już zdecydowanie za daleko.

-Mark Lyons

Waga:90kg
Wzrost:185cm

Ostatni na mojej liście. Choć wzrost bardziej predysponuje go na rozgrywającego, Mark za bardzo się tym nie przejmuje, i po swoim ostatnim sezonie w NCAA może się pochwalić prawie 3 asystami na mecz. Człowiek, którego najchętniej widziałbym na wchodzącego z ławki, dającego zastrzyk punktowy. Bo z tego co wiem, w tym się właśnie specjalizuje, w zdobywaniu punktów, to oznacza, że nie można powierzyć mu zbyt wielkiej roli w składzie, ale gdy DeRozan i Gay, są zmęczeni: Why not Lyons?

Są to cztery, spośród dwunastu nowych nazwisk. Zawodnicy najciekawsi z tego składu, najbardziej warci kontraktu. Czy każdy z nich go dostanie? Pewnie nie, mało prawdopodobne. Mój faworyt: Trevor Mbakwe. Uważam, że został pominięty w drafcie z powodu swojej kontuzji, wydaje mi się, że może być stealem z zawodników niedraftowanych

Z miłości do koszykówki:
Toros
10 lipca, 2013