Miles Plumlee – Czy nadchodzi czas na desperackie ruchy?

Mefju A,19 stycznia, 2015

Fani, którzy bardziej zagłębiają się w światek NBA już pewnie wiedzą, że Phoenix Suns wystawili na sprzedaż jednego ze swoich zawodników. Miles Plumlee, bo o nim mowa, gra na pozycji silnego skrzydłowego, pozycji na której jakimś cudem mamy spore problemy. Nie brakuje nam talentu, może brakuje motywacji? Transfer pewnie poruszyłby cały zespół, tak jak w poprzednim sezonie.

Dinozaury zawsze mówią o swojej chemii. My w to wierzymy, bo czemu nie? Dostajemy materiały wideo, widzimy, jak zawodnicy zachowują się podczas meczów. Nie ma powodów do obaw… No może poza Terrence Rossem, który obgryza paznokcie, zamiast tłuc się dłońmi na ogarnięcie.

Masai Ujiri zaszokował swoich zawodników dokonując nagłej wymiany z udziałem – jakich wyników by nie było – jednego z liderów, Rudy’ego Gaya.

Dziś na papierze mamy najlepszy skład w historii organizacji. Po super starcie pojawiły się problemy. Nasz bilans wynosił jeszcze jakiś czas temu 24 zwycięstw – 7 porażek, dziś to już 26 – 14. W poprzednim sezonie w tym momencie mieliśmy 20 – 20.

Gra drużyny niestety nie świadczy o tym, by sytuacja miała się zmienić i nasze statystyki mogą się jeszcze drastycznie pogorszyć. Jakoś trzeba poruszyć zespołem. Nie ważne, czy Masai Ujiri ma potrząść Dwanem Caseyem, by więcej nie popełniał głupich błędów, czy zawodnikami. Coś trzeba zrobić. Fani popadają we frustrację i to już wcale nie jest spowodowane większym apetytem na zwycięstwa. Przegraliśmy 7 z ostatnich 9 spotkań, w tym z mocno osłabioną drużyną New Orleans Pelicans.

Miles Plumlee ma 26 lat, gra na pozycji centra/silnego skrzydłowego w Phoenix Suns, ze średnią 4.7 pkt, 5.4 zb, 1 bl na 20 minut. Ocenia się go jako atletycznego zawodnika, dobrego obrońcę pod koszem i słabego na graczu z piłką.

Miewa przebłyski w postaci:
– 9 pkt, 7 zbiórek, 2 przechwyty vs Toronto Raptors – 04.01.2015
– 8 pkt, 6 zbiórek, 4 bloki vs Philadelphia 76ers – 02.01.2015
– 10 pkt, 6 zbiórek, 2 bloki, 2 przechwyty vs Detroit Pistons – 12.12.2014
– 15 pkt, 16 zbiórek vs Sacramento Kings – 07.11.2014

Jednak ostatni miesiąc rzadko wykończa akcje, często nie oddaje ani jednego rzutu i jego średnie statystyki spadły do jakichś… 4.5 pkt i 5.5 zb na mecz. Do w ostatnich meczach liczba jego minut spadła do minimum, Suns już go po prostu nie potrzebują.

Phoenix Suns oczekują za niego conajmniej jednego picka pierwszej rundy draftu. Czy powinniśmy w to wejść? Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że mamy pełny skład i trzeba będzie się kogoś pozbyć. Jednocześnie czas ucieka, dobry zawodnik na backup raczej nie będzie zbyt długo dostępny.

Chłopak na klipie to Jerian Grant, który prognozowany jest na 25-30 pick Draftu 2015. Jaki jest Draft wszyscy wiemy. Czy uważacie, że gra jest warta świeczki? Miles Plumlee? Czy to za małe wzmocnienie jak na nasze potrzeby?

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
19 stycznia, 2015