Pre-Draft Workouts 2014 – Dzień siódmy

Mefju A,18 czerwca, 2014

Wczoraj odbył się ostatni trening organizowany przez Toronto Raptors. Ostatni przed Draftem 2014. Wielu z nas upewnia się każdego poranka i wieczora sprawdzając ile dokładnie dni do niego pozostało. To samo robią zawodnicy.

Dla większości były to już ostatnie treningi na których trzeba było dać z siebie jak najwięcej. Każdy zmęczony podróżami po Ameryce, niektórzy nawet nabrali w tym czasie drobnych kontuzji, które trzeba było ukrywać. Każdy z nich chce otrzymać kontrakt NBA, choć powody i motywacje różnią się.

W treningu wzięli udział:

1. Roy Devyn Marble, SG, 21 lat, Iowa, pot. 50+

2. Sean Kilpatrick, SG, 24 lata, Cincinatti, pot. 60+

3. Jordan Adams, SG, 19 lat, UCLA, pot. 20+
(W Lipcu 20 lat)

4. C.J. Wilcox, SG, 23 lata, Washington, pot. 30+

5. Adreian Payne, PF, 23 lata, Michigan State, pot. 15+

6. Jarnell Stokes, PF, 20 lat, Tennesse, pot. 30+

Bez wątpienia oko najbardziej przyciągają dwa nazwiska: Jordan Adams, oraz Adreian Payne, dlatego, że to oni właśnie są oceniani na okolice 20 picku. Sam Payne przez dłuższy czas widniał przy numerze 20 w tzw. Mock Draftach. Adams jest za to bardzo młodym zawodnikiem i może być „stealem” dla każdej drużyny jaka z niego skorzysta.

Dan Tolzman (szef łowienia talentów) powiedział w wywiadzie, że Raptors mają już swój wstępny plan na Draft i w zasadzie wypada już tylko czekać. Zaznaczył, że najważniejszą częścią scoutingu wcale nie jest trening zawodników, a osobiste rozmowy z nimi.

Możemy się więc spodziewać, że wszelkie Mock Drafty i przewidywania ekspertów dadzą w łeb. Jednocześnie takie ruchy powinny pomóc naszej drużynie w ustabilizowaniu się w lidze. „Wybierzemy tego, kto będzie chciał tu grać i zwyciężać” – Tak można przełożyć te wypowiedzi na język bezpośredni.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
18 czerwca, 2014