Ranking siły – nr. 1 – Sezon 2014/15

Mefju A,25 lipca, 2014

Przejrzałem kilka popularnych stron, w poszukiwaniu Rankingów Siły NBA.

NBA.com: 10 pozycja, 3 wschodu (poprzednio 12)
Wyżej: Cavaliers, Bulls.

Redakcja NBA postawiła sprawę jasno i przejrzyście: Czy dyspozycja graczy – Kyle’a Lowry’ego, Patricka Pattersona, oraz Greivisa Vasqueza nie była czasem wynikiem wygasającego kontraktu? Sami zastanawialiśmy się nad tym wielokrotnie, zwłaszcza w przypadku tego pierwszego.

Jednak klamka zapadła, jeśli Lowry i Patman będą grać jak w poprzednim sezonie nasza pozycja w rankingu skoczy do góry. W przypadku Vasqueza wymagałbym raczej drobnych poprawek. Więcej rozgrywania, mniej wbiegania pod kosz.


Bleacher Report: 13 pozycja, 4 wschodu
Wyżej: Wizards, Cavaliers, Bulls

Cóż. Generalnie, to na BR nie znajdziecie powodu tak niskiej pozycji. Ktoś po prostu nas tam wpakował i tyle. Za to jest to czego można się było spodziewać – kilka słów na temat Bruno Caboclo.


Fansided: 10 pozycja, 6 wschodu
Wyżej: Hornets, 76ers, Bulls, Wizards, Cavaliers

Jeszcze raz przypomnę słowa Masai Ujiri’ego w wywiadzie podczas Ligi Letniej. Menedżer Raptors zapowiedział, że w tym sezonie dla East będzie trudniej, zwłaszcza dla takich drużyn jak Dinozaury.

Nie wiem już sam, czy miał na myśli wzmocnienia na Zachodzie, czy tak naprawdę po naszej stronie NBA. Witryna Fansided za wszelką cenę szuka oglądalności, lub jest jedyną znającą się na rzeczy. Przekonamy się za kilka miesięcy. Tak czy siak nas ustawili na 10 pozycji, co jest całkiem Fair.


USA Today: 12 pozycja, 3 wschodu
Wyżej: Bulls, Heat

Wszystkie strony łączy wysoka wartość Chicago Bulls. Byki sprawiają nam problemy bez względu na to, czy Derrick Rose gra, czy nie. Z ostatnich lat pamiętamy, że nawet gdy go nie ma, oni zaraz znajdują zastępstwo, a zawodnicy tacy jak Nate Robinson, czy D.J. Augustin nagle na jeden sezon stają się gwiazdami drużyny.

Osobiście dla nas wybrałbym miejsce w okolicach 7 numerka. Już w tamtym roku powalczyliśmy z niejedną drużyną West, dlaczego w tym roku miałoby być inaczej?

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
25 lipca, 2014