Treningi czas zacząć! DeMar DeRozan wraca do pracy

Mefju A,10 czerwca, 2014

We wczorajszy wieczór wpadłem na zdjęcie DeRozana, na którym chwalił się swoimi nowymi butami. Nike Kobe 9 EM Game Royal (premiera 21 Czerwca) – z jego ulubionej serii obuwia, Kobe Bryanta. Zdjęcie zrobione na tle parkietu, dlatego od razu na myśl przyszło mi „Czyżby niedługo miały pojawić się nowe wsady z Drew League?”.

Okazało się inaczej. Nasz rzucający obrońca postanowił popracować nad jedną z jego kluczowych wad – dryblingiem.

A co za tym idzie – rzutem po dryblingu.

Jeśli ktoś z was wciąż nie ufa naszemu Double-D, bo już skończył się rozwijać, bo się „obsra” (tak, wciąż wypominam to słowo „eskpertów”) to radzimy wreszcie zmienić nastawienie. To JEST All-Star i ma jeszcze sporo do poprawy w swojej grze.

Wciąż do przodu. Jeśli DeRozan poprawi drybling, rzuty za 3 i obronę przeciw cięższym zawodnikom, może zostać wielką gwiazdą tej ligi.

Moim zdaniem NBA wyraźnie promuje DeRozana spośród reszty graczy Toronto Raptors, chcąc wykreować go na „Twarz Kanady”. Pierwszą osobę, która powinna kojarzyć się z Kanadyjską drużyną NBA, czy nawet Dywizją Atlantycką.

Jego akcje pojawiały się w wielu zestawieniach, zwłaszcza słynny Layup 360. Zbiera więcej głosów od Kyle’a Lowry’ego gdziekolwiek nie pojawią się oba nazwiska, a na koniec sezonu to właśnie DD jako „najlepszy gracz drużyny” otrzymał swoje Top 10 akcji.

Wszyscy lubimy wysokich, efektownych graczy, więc nie byłoby w tym nic dziwnego.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
10 czerwca, 2014