Zwycięstwo z Milwaukee Bucks. Ostatnie 5 meczów.

Mefju A,6 kwietnia, 2014

W jednym z najświeższych artykułów napisałem „Być może Casey ma większą władzę nad drużyną niż nam się wydaje. (…) Może ma jakiś magiczny sposób na napędzanie naszego teamu? Zrobi „pstryk” i wygramy zarówno z Rockets jak i Pacers, a na koniec potłuczemy się brzydko ze słabszymi drużynami, tak jak robimy to przez cały sezon?”.

Jak na razie sprawdza się zarówno pierwsze jak i drugie. Wygraliśmy trudne mecze w osłabionym składzie z Houston Rockets, oraz Indiana Pacers. Wygraliśmy brzydki mecz wczorajszej nocy z Milwaukee Bucks. Dinozaury uwielbiają się dostosowywać do poziomu przeciwnika i być może przez to nie pokazują nas na kanałach TNT czy NBA TV. Czasami po prostu ciężko oglądać nasze mecze i myślę, że każdy z nas miewa takie wrażenie.

Przed nami ostatnie 5 wcale nie mniej ważnych meczów: vs Philadelphia 76ers, vs New York Knicks, @ Detroit Pistons, vs Milwaukee Bucks, @ New York Knicks.

Philadelphia 76ers, ciekawe czy ktoś pamięta jeszcze ich świetny start wraz z triple-double Michaela Carter-Williamsa w debiucie? Potem zmieniło się to w tankowanie i obecnie drużyna ta pewnie bardziej martwi się o uzyskanie jak najwyższego picku niż o to kto tym razem jest ich przeciwnikiem.

Podobna sytuacja dotyczy Detroit Pistons, oraz oczywiście Milwaukee Bucks. Te mecze nie podlegają jakimkolwiek dyskusjom. Wyłącznie mój charakter hamuje mnie przed dopisaniem trzech „W” na nasze konto.

New York Knicks, Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers

To ostatnie drużyny, które walczą o miejsce w Play-Offach, jeśli chodzi o Konferencję Wschodnią. My trafiliśmy na New York Knicks i to oni stanowią nasz największy problem.

Może i chcielibyśmy, aby Knicks dobrali się do Play-Offów i zagrali z Miami Heat. Mają teoretycznie największe szanse na pokonanie tej drużyny, ze względu na Carmelo Anthony’ego.

Niestety mamy własne problemy. Nie możemy przegrać ani jednego meczu z ostatniej piątki. Chicago Bulls, oraz Brooklyn Nets depczą nam po piętach. Chcemy tych miejsc. Musimy je mieć. Musimy dać sobie szanse na drugą rundę, narobić szumu!

Terminarz Chicago Bulls: @ Timberwolves, vs Pistons, @ Knicks, vs Magic, @ Bobcats;

Terminarz Brooklyn Nets: @ Heat, @ Magic, vs Hawks, vs Magic, vs Knicks, @ Cavaliers;

LET’S GO RAPTORS!!!

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
6 kwietnia, 2014