Będziemy walczyć o pick?

Mefju A,23 czerwca, 2013

draftDinozaury jak wiemy nie mają żadnego picku w tegorocznym Drafcie, ale to oczywiście może się zmienić. Marc Stein z ESPN napisał: Draft scuttle: Raptors currently have no picks but I’m told they intend to acquire at least one by Thursday night. Second-rounder at worst.

Jest kilka drużyn, które chciałyby się pozbyć swoich picków ze względu na kiepskie opinie na temat tegorocznego Draft Class. Należą do nich np. Portland Trail Blazers (#10), Dallas Mavericks (#13), oraz Atlanta Hawks (#17, #18). Mówi się nawet o rezygnacji ze strony Cavaliers czy Magic.

Jedną z opcji często pojawiającą się w internecie jest pozbycie się Lowry’ego np. do Utah Jazz (#14), którzy w tej chwili potrzebują gracza na tą pozycję. W drafcie znajdziemy PG takich jak Michael Carter-Williams, Dennis Schroeder, czy Shane Larkin. Tylko czy napewno chcemy pozbyć się naszego PG? Jeśli zrezygnujemy z niego, to nawet pozyskując C-Williamsa, będziemy potrzebowali kogoś doświadczonego kto poprowadzi drużynę (np. Calderona). Gdyby zyskać wysoki pick, a później skłonić JC do powrotu – to rzeczywiście zyskalibyśmy na tym podwójnie. Ale to przecież nie jest takie proste.. Trudne decyzje przed naszym menedżerem.. :)

[poll id=”12″]

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
23 czerwca, 2013