DeMarre Carroll zagra w barwach Raptors, Matthews i więcej

Mefju A,1 lipca, 2015

W tym roku burza nas nie ominęła – to już jest fakt. Właśnie fani NBA otrzymali wiadomość o nowym miejscu pracy DeMarre Carrolla, Toronto Raptors. Carroll będzie pasował do pełnej luk rotacji Dinozaurów. Co z Matthewsem, DeRozanem i Aldridgem?

Carroll miał zaplanowane spotkania z 4 drużynami, jednak już po pierwszej wizycie w Toronto zdecydował się podpisać kontrakt. W spotkaniu podobno uczestniczyli Masai Ujiri, Dwane Casey, oraz DeMar DeRozan.

UWAGA. Tutaj istotne. W spotkaniu z Wesley Matthewsem podobno również uczestniczył DeMar DeRozan i miał odgrywać dużą rolę w negocjacjach zarówno w przypadku Carrolla, jak i Matthewsa.

Czy planem menedżera Raptors jest zbudowanie drużyny na wzór Warriors? Matthews lub DeRozan miałby zgodzić się na grę z ławki i tym samym stanowić najmocniejszą pozycję w naszym składzie. Oczywiście trudno to sobie wyobrazić, takie rzeczy tylko w snach, jednak plotki na temat „Sign and trade” nie są już jedyną opcją w przypadku podpisania rzucającego Blazers.

Matthewsem zainteresowani są Dallas Mavericks, którzy również odbyli dziś z nim rozmowy.

DeMarre Carroll otrzymał umowę na 4 lata, wartą 60 mln, która stanie się oficjalna dopiero po 9 Lipca.

Przed naszą „grupą negocjatorów” spotkanie z Lamarcusem Aldridgem. Władze Raptors wyraźnie chcą balansować na granicy capu, a może nawet wyjść poza niego. Niedawno pojawiły się plotki mówiące, że mielibyśmy zrezygnować z walki o Amira Johnsona na rzecz cap space, w celu zwiększenia miejsca dla Lou Williamsa. To jednocześnie skreśla z planu marzeń DeRozana (3 dobrych rzucających w jednym teamie? nie, nie.)

Nie rozumiem jednak osobiście tego ruchu. Wg. mnie Louis Williams nie jest warty zachodu, a jego kontrakt jeszcze bardziej przekroczyłby limity wydatków Raptors, niż potencjalny kontrakt Amira. Nie wiemy jednak jaki jest stan zdrowia AJ’a i moje obliczenia mogą być G warte.

Williamsem interesują się Cleveland Cavaliers. Johnsonem jak na razie interesowali się tylko Boston Celtics.

EDYCJA:

Amir Johnson odchodzi do Boston Celtics. Zarobi 24 mln w 2 lata.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
1 lipca, 2015