Okienko Transferowe otwarte!

Neo,1 lipca, 2014

Toronto Raptors po bardzo udanych sezonie 2013/2014 „poczuli krew” i już przystąpili do budowy składu na nadchodzące rozgrywki. Celem jest wzmocnienie zespołu aby podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. O tym jak bardzo Toronto potrzebuje sukcesu przekonaliśmy się chociażby podczas tegorocznych Play-Off i wielkiej akcji „We The North”. Masai Ujiri już zdążyli nas zaskoczyć podczas Draftu 2014 gdzie wybraliśmy Brazylijczyka Bruno Caboclo. Nie minęło dużo czasu a nasz GM tym razem (dokładnie wczoraj) popisał się swoimi umiejętnościami menadżerskimi wysyłając do Atlanta Hawks John Salmons i 2-nd round pick 2015 w zamian za Lucas Nogueira i Louis Williams. Szczególnie ten drugi zawodnik powinien być bardzo solidnym wzmocnieniem z ławki (ciężka kontuzja kolana odniesiona 2 lata temu oby nie zahamowała jego rozwoju). „Sweet Lou” jest w stanie z ławki dostarczać zespołowi spokojnie około 15pkt/mecz. Kto oglądał w akcji Atlanta Hawks ten wie o czym mówie.

CO WIEMY NA PEWNO:

Wiemy że z Toronto Raptors na sezon 2014/2015  ważne kontrakty mają DeMar DeRozan, Jonas Valanciunas, Steve Novak, Terrence Ross, Landry Fields i Chuck Hayes. Wczoraj też dowiedzieliśmy się że zespół wykorzystał opcję w kontrakcie Tyler’a Hansbrough’a i także on pozostanie „Dinozaurem”.

CZEGO NIE WIEMY:

Najważniejsza kwestia to oczywiście Kyle Lowry, który po fenomenalnym minionym sezonie nie narzeka na brak zainteresowania głównie ze strony Miami Heat i Houston Rockets. Masai Ujiri jednak jak powiedział będzie „agresywny” i zrobi więcej niż wszystko aby PG został w Toronto a wieść niesie że dziś GM i Dwane Casey mają spotkać się z zawodnikiem w Philadelphii. Nieoficjalnie wiadomo że nowa umowa od Raptors ma opiewać na 5 lat i być warta około 60mln$ (trochę dużo). Od tej decyzji dużo zależy ponieważ w grę wchodzą duże pieniądze które będą mieć wpływ na nasze „salary-cup”. Greives Vasquez, Patrick Patterson, Nando De Colo otrzymali od Raptors oferty kwalifikacyjne i teraz tylko od zawodników zależy czy zostaną w zespole. Jak przyjmą to dalej będą reprezentować „Dinozaury”, jak nie to będzie nas czekało rozstanie. Nie wiadomo także co z Amir Johnson, zawodnik wstępuje w ostatni rok swojej umowy ale wciąż Raptors nie wykorzystali opcji w jego umowie więc na tą chwilę nie możemy powiedzieć że nasz Silny Skrzydłowy zostanie na rozgrywki 2014/2015.

CO RAPTORS POWINNI ZROBIĆ:

Przede wszystkim podpisać Kyle Lowry ale 60mln$ na 5 lat to według nas trochę za dużo, nie od dziś wiadomo że to dość kontuzjogenny zawodnik ale z drugiej strony po tak świetnych minionych rozgrywkach ma swoje „5 minut” i chce to wykorzystać do maksimum. Nie powinno nas to dziwić. Co prawda Chuck Hayes i Landry Fields mają ważne umowy z naszą drużyną to jednak zarówno jeden i drugi to raczej bardzo głębokie rezerwy a zajmują dość dużo miejsca w „salary cup”. Obaj są w ostatnim roku kontraktu Hayes (6mln$) Fields (8,5mln$) więc jak widzicie jest to łącznie prawie 15mln$ za nic! Masai Ujiri powinien coś w tej kwestii pomyśleć i postarać się opchnąć gdzieś obu graczy, szczególnie do zespołów „przepłaconych” które będą szukały spadających umów więc kontrakty Hayes’a i Fields’a mogą być szczególnie dla takich zespołów cenne.

CO NIESIE WIEŚĆ ZZA OCEANU:

Wieści są i głoszą że Masai Ujiri i Toronto Raptors są aktywni na rynku transferowym i dochodzą do nas informacje że „Dinozaury” są zainteresowani na teraz m.in Vince Carter i Rashard Lewis. Takich i innych informacji będzie z dnia na dzień coraz więcej a o wszystkim będziecie się dowiadywać na naszym portalu. Bądźcie czujni bo „Wyścig Zbrojeń” zaczął się w najlepsze!

Z miłości do koszykówki:
Neo
1 lipca, 2014