33 punkty DeRozana i zwycięstwo z Cavaliers 99-93

Mefju A,26 lutego, 2014

k-irvingPewne zwycięstwo z Orlando Magic sprawiło, że podchodziliśmy do tego spotkania ze spokojem. Dodatkowo wspierał nas fakt, że kilka dni wcześniej Dinozaury również pokonały ekipę z Cleveland. Tym razem nasza drużyna grała na wyjeździe, co i tak w większości przypadków jest dla nas dodatkowym atutem.

Przebieg spotkania

Nie wiem ile jeszcze razy będę powtarzał „zaczęliśmy słabo”, ale tak było i w tym przypadku. Jeśli miałbym doszukiwać się postępów, to trzeba zwrócić uwagę na to, że tym razem nasz zastój nie trwał dłużej niż 5 minut. Od około 4 minuty spotkania drużyna zaczęła odrabiać straty, żeby wreszcie pod koniec pierwszej kwarty dzięki ładnemu rzutowi z odejścia DeMara wyrównać wynik (17-17). Chwilę potem magiczne trójki Pattersona i Johnsona dały nam 6-ścio punktowe prowadzenie.

Od tego momentu to Raptors dyktowali tempo spotkania. Bezpieczną – wręcz nudną – przewagę utrzymywaliśmy aż do końca pierwszej połowy.

Dopiero w trzeciej kwarcie mecz nabrał prawdziwego sensu. Cavaliers szybko dogonili wynik i wyszli na prowadzenie. Tylko naszej drużynie udało się osiągnąć przewagę wyższą niż 4 punkty, a udało się to zaledwie dwukrotnie. Raz w trzeciej kwarcie i raz na sam koniec meczu.

Kluczowy moment

Bezpiecznie mogliśmy poczuć się dopiero 40 sekund przed zakończeniem spotkania. DeMar DeRozan wymusił przechwyt, a po chwili wykorzystał dwa rzuty wolne. 22 sekundy przed końcem Kyrie Irving nie trafił swojego layupa i w ten sposób zaprzepaścił szanse swojej drużyny na wygraną.

Co raz częściej wychodzimy cało z ciężkich końcówek. Nasza drużyna nabiera doświadczenia, które może przydać się w późniejszych meczach z Nets, Bulls czy Hawks, a przede wszystkim w Play Offach.

Świetny mecz rozegrał DeMar DeRozan zdobywając 33 punkty razem z 6 asystami. 19 punktów z bardzo dobrą skutecznością (7/11) zdobył Terrence Ross.

Kolejny dobry mecz Greivisa Vasqueza, który zgarnął 15 punktów. Na wyróżnienie zasługuje również Tyler Hansbrough (5 pkt, 7 zb), który dobrze radził sobie pod koszem wymuszając kilka fauli.

Najważniejsze i tak jest to, że każdy gracz na swój sposób dołożył się do wyniku.