Curry i Lee to nie wszystko. Zwycięstwo!!

Mefju A,3 marca, 2014

Golden State Warriors to jedna z kilku najlepszych drużyn, z którymi mieliśmy/mamy zmierzyć się do końca sezonu. Do nich dołączyć możemy jeszcze mecze z Miami Heat, Indiana Pacers, Houston Rockets czy Oklahoma City Thunder.

Przebieg spotkania

Przez około 40 minut obie drużyny grały na tym samym wysokim poziomie rzucając punkt za punktem. Dopiero 7 minut przed końcem wzmocniliśmy obronę i dobraliśmy się porządnie do „przyjezdnych”.

Siła Warriors jak zwykle oparła się głównie na Stephenie Curry, który zdobył 34 punkty, 7 asyst i 4 zbiórki. Inna sprawa, że defensywa naszej drużyny zmusiła go do 6 strat. Kolejnym filarem ekipy z Golden State był David Lee, któremu udało się zgarnąć 20 punktów i 11 zbiórek.

Zaleta naszej drużyny również polegała na 2 wyróżniających się filarach, ale opisałbym je inaczej. Pierwszym był DeMar DeRozan, który zagrał pewnie, trafiając trudne rzuty, najpierw utrzymujące nas w grze, a później w bezpiecznej przewadze. Drugim jednak była cała reszta drużyny.

W 48 minut zagrało 10 Dinozaurów z czego tylko dwóch graczy zdobyło mniej niż 5 punktów (John Salmons ważny rzut za 2 punkty, oraz Nando De Colo, który grał tylko 2 i pół minuty). Dzięki drużynie mieliśmy prawie tyle zbiórek co Warriors: 39 – 41, więcej asyst: 28 – 25, oraz mniej strat: 9 – 13.

Oprócz zwycięstwa nasi zawodnicy zyskali również dobre humory, co najlepiej widać i słychać na tym klipie:

Warty zaznaczenia jest fakt, że zamiast kontuzjowanego Terrence’a Rossa zagrał Landry Fields. Miał przede wszystkim załatać dziurę naszej defensywy, tymczasem otrzymaliśmy coś więcej. Fields zaliczył 8 punktów, 6 zbiórek i 1 strate. Trzy rzuty trafił w pierwszej kwarcie, dzięki czemu razem z równie dobrze grającym Valanciunasem otworzył dla nas parkiet.

Więcej statystyk: Link

Wyróżnieni:

MVP Meczu: DeMar DeRozan

Najlepsi gracze Raptors: DeMar DeRozan: 32 pkt, 6 ast; Kyle Lowry: 13 pkt, 8 ast; Greivis Vasquez: 12 pkt, 4 ast;

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
3 marca, 2014