Dallas Mavericks pokonani. DeRozan z Career High.

Mefju A,23 stycznia, 2014

DeMar DeRozan - Rekord kariery 40 punktówByliśmy przygotowani na ciężkie spotkanie. Dallas Mavericks przybyli do Toronto mając na koncie 25 zwycięstw i 18 porażek, choć w ciągu ostatnich kilku spotkań wygrywali raczej ze słabymi ekipami. Kolejny powrót na stare śmieci Jose Calderona, Vince’a Cartera no i oczywiście Shawna Mariona, jeśli mamy go brać pod uwagę, bo przecież zagrał w Toronto tylko 27 razy.

Przebieg spotkania

Pierwsza kwarta okazała się kolejną z rzędu klapą w wykonaniu Dinozaurów. 34 – 15, czyli prawie dwudzieścia punktów przewagi Mavericks, kiedy 12 z naszych 15 punktów zdobył tylko jeden zawodnik – DeMar DeRozan. Ekipę Dallas nieśli w górę nasi starzy znajomi – Jose Calderon, oraz Vince Carter. Ten drugi popisał się nawet niezłym wsadem na DeRozanie, ale to Double-D okazał się gwiazdą tego spotkania.

Na szczęście po przerwie wszystko wróciło do normy. Dobra defensywa nie pozwoliła przeciwnikowi na łatwe rzuty, a do wyniku wreszcie włączyli się inni gracze. Drugą kwartę wygraliśmy 31 – 17, dlatego na przerwę schodziliśmy tylko z 5 punktową stratą.

Trzecia kwarta nie była już show żadnej z drużyn. Oba składy zdobywały punkt za punktem, brak widocznej przewagi pod koszami, a całość zakończyła się remisem 22 – 22. Był to jednak show w wykonaniu naszego zawodnika, DeMara DeRozana, który swój dorobek powiększył do 29 punktów.

Kluczowy moment

Toronto Raptors przez 43 minuty gonili wynik Dallas Mavericks, by wreszcie na pięć minut do końca czwartej kwarty wyjść na remis 80 – 80. Chwilę potem Calderon pudłuje swój pierwszy rzut wolny, jakby na znak tego co miało nadejść. Lay up Valanciunasa wyprowadza nas na prowadzenie, które powiększa się z każdą minutą.

DeMar DeRozan z rekordem kariery – 40 punktów, 15 – 22 z gry, 9 – 14 z rzutów wolnych. Gracz po meczu powiedział tylko „I just told myself to try and do as much as I can to win”.

Kolejny świetny występ Greivisa Vasqueza, wreszcie na miarę rozgrywającego. Kyle Lowry nie błyszczał w tym meczu, dlatego GV był nam szczególnie potrzebny.

Cichymi bohaterami meczu mogą być Jonas Valanciunas, który mimo 4 strat miał porządny występ zbierając 10 piłek i zdobywając 12 punktów, oraz Terrence Ross, bo to on pociągnął drużynę w drugiej kwarcie, chociaż jego statystyki (3pkt, 3as i 3zb) tego nie wyrażają.

Skrót meczu

Wyróżnieni:

MVP Meczu: DeMar DeRozan

Najlepsi gracze Raptors: DeMar DeRozan - 40 pkt, 3 as, 3 zb; Greivis Vasquez - 17 pkt, 7 as, 3 prz; Jonas Valanciunas - 12 pkt, 10 zb

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
23 stycznia, 2014