Grzmoty uciszone

Toros,18 października, 2014

„To tylko preseason” – Jest to zdanie, które należy sobie teraz powtarzać w dużej ilości. Chociaż wiele osób zapewne bardzo chciałoby, by to zwycięstwo coś znaczyło, to nie znaczy ono nic więcej niż to, że mamy bardzo głęboki skład, a nasze rezerwy stoją na wysokim poziomie.

Thunder byli w tym meczu tylko w pierwszej kwarcie, okazali wtedy bardzo dobrą defensywę i egzekucję w ataku. Roberson nie dawał żyć DeRozanowi i robił, co mógł, by uniemożliwić mu zdobywanie punktów z gry. Jednak nasz lider nie jest w tej lidze od wczoraj i gdy z gry mu nie wychodziło, zaczął często meldować się na linii rzutów wolnych. Ta odsłona została przez Thunder wygrana 29-23.

Ze startem drugiej kwarty skończyła się jakakolwiek wyrównana gra. Raptors zaczęli odjeżdżać i drużyna z Oklahomy nie mogła nic na to poradzić. Swojego dnia nie mili Lowry i DeRozan, przy czym i tak każdy z nich zdobył ponad 10 punktów. Widać, że para naszych liderów wypatruję już sezonu regularnego i zostawia preseason w rękach reszty drużyny. Tym razem do pracy zabrał się Terrence Ross, który zdobył 22 punkty (9/18 z gry).

Druga kwarta została wygrana przez Raps 37-17, a ich skuteczność sięgała poziomu 53%. Thunder ewidentnie brakowało w agresji i zaciętości w grze, a drużyna z Kanady dobrze się bawiła na parkiecie i to właśnie zrobiło istotną różnice.

Raptors wygrali trzecią odsłonę 29-21, a czwartą przegrali tylko 3 punktami, wynik więc ani przez chwilę nie był zagrożony, a mecz zamykał skład: Cherry, Williams, Hamilton, Bruno, Stiemsma.

O czym warto wspomnieć to, to jak prezentował się Hamilton (13 punktów), który ewidentnie daje do zrozumienia, że on chce to wolne miejsce w drużynie. Mnie osobiście się wydaje, że je dostanie, dwaj pozostali kandydaci zostali przez niego zostawieni w tyle.

Pomimo tego, iż Thunder wygrali w liczbie asyst 22-17, to w Raptors aż 6 zawodników rzuciło ponad 10 punktów. Pozwala to optymistycznie patrzeć na zbliżający się sezon i nie obawiać się o to, że zabraknie zawodników zdolnych do zdobywania punktów.