Kolejne wyjazdowe zwycięstwo!

Mefju A,20 lutego, 2013

Od transferu Rudy’ego nasze statsy to 6 wygranych do 2 porażek. Kyle Lowry ma większe pole do popisu, rzuca więcej punktów i zdobywa więcej asyst. John Lucas robi zamieszanie.. no ale.. teeeż potrafi grać. Ciekawostką jest to, że ma największy w nba procent trójek od nowego roku (~0.56, a w samym Lutym ~0.64).

Choć pierwsza kwarta była przez dłuższy czas wyrównana, to w późniejszych przekonaliśmy się, że ten mecz tak naprawdę od samego początku toczy się po myśli Raptors. Wykluczyliśmy na chwilę z gry Nene, Seraphina i Walla wymuszając na nich 2 faule, a w tym czasie uzyskaliśmy przywagę 27-19. Co prawda nie udało się już jej powiększyć, ale czuć było, że nasi mają wszystko pod kontrolą.

A to głównie za sprawą kogo innego jak nie DeRozana i Gay’a. Goście są niesamowici, obaj zdobyli po 24 punkty. Do nich dorzucił się Kyle Lowry ze swoim kolejnym Double-Double, tj. 10pkt i 11 asyst.

Jeśli chodzi o statystyki, drużyny grały jak równa z równą. 42 do 44 w zbiórkach, 20 do 20 w asystach, 16 do 16 w stratach. Mieliśmy za to decydującą przewagę w przechwytach 10 do 6 i punktach zdobytych dzięki nim. W taki sposób zwyciężyliśmy ten mecz.

Terrence Ross grał tylko 3 minuty i przyznam, że tym razem nie wiem czemu tak krótko. Wydawało się, że poprawił swoją grę w defensywie, ale widocznie trener Casey uznał, że tak będzie lepiej. T. Ross to – moim zdaniem – jednak troszkę jeszcze niedorosły zawodnik. Lubi zdobywać punkty, a najbardziej lubi latać, ale zapomina o tym, że zdobyte punkty nic nie znaczą przy straconych przez lukę w defensywie.. Oby nigdzie go nie przerzucili. Byłaby to najgłupsza rzecz jaką w tym roku bym zobaczył – mówię to z góry!

Dzisiaj mecz z Memphis Grizzlies i szansa dla Rudy’ego, aby pokazał jak dobrze mu w Toronto :D.