Nikt nas nie powstrzyma! Zwycięstwo z Pacers!

Mefju A,2 stycznia, 2014

8695497836_6c80d87a64_cDostaliśmy prezent na święta.. Na Sylwestra.. Na Nowy Rok.. Nie wiem ilu z nas da radę zasnąć po takim meczu. To było spotkanie na miarę Play Offs. Prawdziwa emocjonująca koszykówka zawitała wreszcie do Toronto.

Był taki moment kiedy mieliśmy wątpliwości co do wyniku tego spotkania. A dokładnie był to początek pierwszej kwarty. Błędy, straty i spudłowane rzuty. Ale kiedy w czwartej minucie spotkania Terrence Ross trafił trójkę wyprowadzając nas na prowadzenie 9:8, wszystko wróciło do normy.

Tak. Do normy. Chyba już można to powiedzieć. Od transferu Rudy’ego Gaya wygraliśmy 9 z 12 rozegranych meczów. 9 z 12. Ponadto mamy serię 4 zwycięstw. Kiedy ostatni raz mieliśmy taką sytuację? Kyle Lowry wyprowadził naszą drużynę na dobry tor rozdając 7 asyst. Nasza jedynka rozpala wszystkich zawodników jak na rozgrywającego przystało. Wygraliśmy tą część spotkania 18 – 26.

W drugiej kwarcie to Pacers zdominowali boisko. Konkretniej przegrała nasza ławka. Nasi zawodnicy podjęli kilka błędnych decyzji z rzędu i Dinozaury schodziły do szatni z 4 punktową stratą: 40 – 44.

Kolejna część spotkania to początkowo dwa zastoje w których zawodnicy Indiana Pacers dwukrotnie doprowadzili do 8 punktowej przewagi. Zdawało się, że dopiero teraz nasi przeciwnicy ukazują swoje prawdziwe oblicze, ale po takiej pierwszej połowie nie było mowy o wątpliwościach, czy rezygnacji z oglądania meczu. W 6 minucie 3 kwarty zaczęliśmy gonić wynik i nic już nie było w stanie zatrzymać Raptors. RAPTORS.

Czwarta kwarta była już dominacją Toronto. Pałeczkę przejął DeRozan, wykorzystując niemal każdą okazję do zdobycia punktów i choć Pacers próbowali nic z tego nie mogło wyjść. Na minutę przed końcem spotkania Indiana uznaje zwycięstwo Dinozaurów wprowadzając do gry rezerwowy skład.

To co zrobiła dzisiaj nasza drużyna było niesamowite. Przy 18 tysiącach fanów na Air Canada Centre nie zawiedli mimo tak wymagającego przeciwnika. Huh. Nie uwzględniłem w tym artykule nawet połowy najciekawszych faktów tej bitwy, ale musicie mi to wybaczyć, po prostu nie jestem w stanie. Jutro będzie do obejrzenia cały mecz, więc niech każdy to zobaczy na własne oczy.

PS: Na zdjęciu Tyler Hansbrough, a niech się wkurzają fani Pacers! :P