Przerwana seria zwycięstw Brooklyn Nets

Mefju A,12 stycznia, 2014

Brooklyn Nets przystąpili do tego spotkania po serii 5 zwycięstw i back-to-back z Miami Heat. Nie mogli go wygrać – dla nas to było pewne – dla nich nie do końca.

Nasz Drake Night rozpoczął się od specjalnie przygotowanego intro i prezentacji zawodników wykonanej przez samego Drake’a… Czy mu to się udało czy nie lepiej oceńcie sami:

Nets od początku deptali nam po piętach. Ich zadaniem było nie pozwolić Dinozaurom się nakręcać. Johnson, Livingston, oraz Pierce – dzięki nim Brooklyn był w grze. Tyle, że to my po pierwszej kwarcie mieliśmy przewagę. Najpierw wsad DeMara DeRozana po stracie, a później rzut za 3 punkty Kyle’a Lowry’ego w ostatniej sekundzie dały nam w sumie 6 punktową przewagę.

W drugiej kwarcie dobrą zmianę wprowadził Greivis Vasquez, odskoczyliśmy wtedy na 13 punktów, by ostatecznie Brooklyn zmniejszli naszą przewagę do 4.

fsafsadsadTrzecia część spotkania była strasznie niespokojna. Niektórzy z nas nawet odpuścili sobie oglądanie meczu. Nets odskoczyli nam i to bardzo, bo na 10 punktów, z tzw. runem 18 – 3. Vasquez po serii błędów zszedł z boiska, a swój Show Time rozpoczął DeMar DeRozan, jeden z bohaterów dzisiejszego meczu. Później było już tylko z górki, na nowo oglądaliśmy NASZYCH Raptors.

DeMar DeRozan pokazał dlaczego powinien zagrać w All Star Game. 26 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst. Pociągnął za sobą drużynę oddając trudne rzuty (jak zwykle zresztą) i wyciągając z nich 50% skuteczności.

Patrick Patterson był naszym drugim bohaterem. 14 punktów, 12 zbiórek i 3 przechwyty. Świetny występ. Między innymi dzięki niemu osiągnęliśmy przewagę nad Brooklyn Nets w zbiórkach: 49 – 39.

Uwagę zwrócił na siebie także John Salmons, który wreszcie wrócił do swojej gry. 5 – 5 z gry i 13 punktów. To jest to czego nam potrzeba kiedy na boisko wchodzi ławka. Cichy, trzeci bohater meczu.

MVP meczu mimo wszystko zostaje Patrick Patterson, za jego wolę walki. Obserwując jego Twittera to właśnie Patricka obawiałem się najbardziej, jeśli chodzi o chęć do gry. Narzekał na zimno, narzekał na śnieg, na telewizję i restauracje. Tymczasem przeciwnie. Pokazuje, że chce wygrywać i wierzy w naszą drużynę.

Wyróżnieni:

MVP Meczu: Patrick Patterson

Najlepsi gracze Raptors: DeMar DeRozan: 26 pkt, 7 zb, 5 as; Patrick Patterson: 14 pkt, 12 zb, 3 prz; Terrence Ross: 14 pkt, 5 zb; John Salmons: 13 pkt, 3 prz

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
12 stycznia, 2014