Rookie pokazują swoją wartość w pierwszym meczu Ligi Letniej. Daniels z kontuzją.

Mefju A,11 lipca, 2015

Wczorajszej nocy na parkiecie można było zobaczyć czterech zawodników związanych z Toronto Raptors: Delona Wrighta, Normana Powella, Bruno Caboclo i Lucasa Nogueire. Sacramento Kings nie bardzo mieli szansę na zwycięstwo. Nie zagrał za to DeAndre Daniels. Przed meczem okazało się, że doznał poważnej kontuzji.

Nasza czwórka zajęła się początkiem meczu: 18 pkt, 8 zb, 5 asyst to ich łączny dorobek.

Bruno Caboclo – 15 pkt, 5 zb, 3 przechwyty – Oprócz masy nabrał też pewności rzutowej i doświadczenia w grze zespołowej. Zagrywki NBA nie są już dla niego czarną magią.

Lucas Nogueira – 10 pkt, 5 zb, 2 bl, 1 as – Nadal straszy pod koszem :)

Delon Wright – 9 pkt, 9 as, 2 prz, 0 strat – PG, co tu dużo pisać. 0 – 3 zza linii 3 punktów, za co miał do siebie pretensje.

Norman Powell – 20 pkt, 2 zb, 2 prz, 1 bl – Udowodnił, że jest NBA-Ready. Ma swój arsenał „ruchów”, który pozwolił mu zdobywać punkty nawet przy asyście obronców. Niestety jego ocenę zaniżyły aż 4 zablokowane rzuty, w tym jeden oddany praktycznie za darmo sam na sam z koszem. Ten będzie dla niego lekcją.

Ronald Roberts był liderem zbiórek w naszym zespole. Jakiś czas temu posiadał kontrakt od 76ers. Nie wiem niestety z jakiego powodu go stracił. Warto pamiętać jego nazwisko.

DeAndre Daniels – Raptors ogłosili przed meczem, że DeAndre Daniels doznał złamania piątej kości śródstopia, co w 99% przypadków oznacza konieczność operacji. Zabieg odbył się wczoraj w Los Angeles. Do urazu doszło na jednym z treningów przygotowujących do Ligi Letniej w Las Vegas. Nie można określić kiedy skrzydłowy wróci do treningów. Za minimalny odpoczynek podaje się ok. 8 tygodni.

To oznacza, że Daniels stracił szansę na pokazanie swoich umiejętności przed klubami z NBA. Oddala się również wizja kontraktu w Raptors. Jak się potoczy jego historia? Do sezonu jeszcze dużo czasu. Wracaj do zdrowia!

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
11 lipca, 2015