Wszyscy na to czekaliśmy! Clippers zmiażdżeni.

Mefju A,2 lutego, 2013

Huh! Dawno nie widziałem takiego meczu.

Początek meczu

Zaczęło się stosunkowo normalnie. Jak zwykle Raptors wyszli na prowadzenie, lecz z ostatnich doświadczeń wynikało, że nie ma co jeszcze wyciągać wniosków. Jednak już na początku meczu pojawiła, która polegała na tym, że po wejściu Johna Lucasa gra nie stanęła w miejscu jak się to działo do tej pory. Raptors postanowili robić to co potrafią najlepiej, czyli rozgrywać piłkę przez wielu zawodników.

Krążenie piłki kluczem do sukcesu Raptors

Od dawna wiemy, że nasza ulubiona drużyna funkcjonuje najlepiej gdy piłki dotyka kilku zawodników podczas akcji. We wczorajszym meczu Raptors grali w ten sposób od pierwszej minuty, aż do samego końca. A to, że asysty zdobywał nawet sam Aaron Gray, (który przez ostatnie mecze się odblokował) świadczy o tym, że musieli pracować nad tym elementem podczas treningów.

Pogrom

Tak można nazwać wczorajszy mecz z naszego punktu widzenia. Po pierwszej połowie wynik wynosił już 30 do 45 dla nas. L.A. nie mieli pomysłu na grę, jedynie przez pewien moment w trzeciej kwarcie zwiększyli agresję, ale na nic się to zdało. Miny graczy Clippers, podczas gdy w tle wznosiły się co raz to głośniejsze okrzyki fanów, mówiły wszystko. Ten mecz zapamiętamy na długo. Szkoda, że nie mogłem go obejrzeć na żywo.

Udany debiut Rudy’ego Gaya

Rudy zdobył 20 punktów w 32 minuty gry. Ale nie punkty były najważniejsze, w przypadku Raptors zawsze znajdzie się ktoś inny, kto je dorzuci. Najważniejsze było to o czym pisałem w poprzednim poście. Rudy ożywił drużynę, nie bał się oddawać rzutów, ryzykować. Drużyna grała to samo.

A oto wszystkie jego punkty uwiecznione na wideo:

Pominę kiepski występek gracza LAC na końcu. Mecz był przyjemny. Zawodnicy grali z uśmiechami, masa klipów do działu Media. Uch! Dzisiaj się narobię! :D

Najlepsi z raptors:
Rudy Gay (20pkt), DeMar DeRozan (19pkt), Amir Johnson (19pkt)

Widea:
Pierwszy wsad Rudy’ego Gaya, jako gracza Raptors
Kolejny Alley-Oop, Derozan do Gaya
Ryan Anderson – Terrence Ross
Bomba DeRozana

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
2 lutego, 2013