Zwycięstwo z Utah Jazz, kontuzja Jamesa Johnsona

Toros,16 listopada, 2014

Po bardzo słabym meczu z Chicago Bulls, Raptors potrzebowali zwycięstwa. Należało wygrać łatwo i bez nerwów, przy dobrej skuteczności liderów, by móc wskoczyć znowu w siodło i nie martwić się porażką. Dokładnie to się stało.

Pierwsze trzy kwarty były, wydawać by się mogło, bardzo wyrównane. Jednak Raptors ani przez chwilę nie stracili kontroli nad tym, co działo się na boisku. Wynik był na styku głównie z powodu tego, że Dinozaury do czwartej kwarty bardzo mało trafiali za trzy, a i na linii rzutów wolnych rzadko się pojawiali (W pierwszej kwarcie 0/2).

Jednak w czwartej kwarcie gospodarze nie pozostawili wątpliwości, kto jest lepszą drużyną. Po serii 17-2 wyszli na wysokie prowadzenie i do końca meczu już go nie oddali.

Warto zwrócić uwagę na postawę DeRozana (27 punktów, 10/17 z gry), który po dwóch słabych meczach znowu odnalazł rytm, oraz na Jonasa Valanciunasa (17 punktów, 14 zbiórek). To oni na początku meczu kierowali atakiem. Litwin miał co prawda ułatwione zadanie, bo jak mówił: „Znam go (Kantera), gramy przeciw sobie, od kiedy mieliśmy 16 lat”

Oczywiście panowie nie musieli działać sami przez cały mecz. W okolicach końca drugiej kwarty do gry włączył się Kyle Lowry (19 punktów), raz po raz szkoląc młodego Trey’a Burke.

Za to w czwartej kwarcie bardzo ważną rolę odegrał duet z ławki WilliamsPatterson (Razem 29 punktów).

Na uwagę zasługuje również Vasquez (8 punktów, 3/6 z gry), który pomimo tego, że wciąż gra „na hejnał”, w końcu rozegrał przyzwoity mecz.

Co może martwić to kontuzja kostki Jamesa Johnsona. W 4 kwarcie nasz rezerwowy źle stanął i z bólem na twarzy, kuśtykając kierował się w stronę ławki. Próbował jeszcze później wrócić do gry, ale koniec końców musiał udać się do szatni. Oficjalnych informacji brak.

Teraz drużynę czeka długa przerwa, po której do Kanady zawitają miśki z Memphis. Jest to kolejny mecz z serii must-win. Liczę na to, że Raptors odrobią pracę domową, bo jak na razie żadnego meczu z tej serii jeszcze w tym sezonie nie wygrali.