Czas na pozytywy. Rudy Gay a Raptors.

Mefju A,1 lutego, 2013

Szok przeminął, pora na rozkminę. Przygotujmy się wszyscy na liczby i statystyki, należałoby też wspomnieć pare słów o nim samym.

Na początek pare słów

Rudy Gay, 26 lat, 203cm wzrostu. Atleta. Pozycja: SF / Niski skrzydłowy. Pochodzi z Baltimore (Maryland). Wciąż pracuje nad tym, by być co raz lepszym zawodnikiem, jak sam mówi – Zawsze jest gdzieś ktoś, kto pracuje mocniej od ciebie (Źródło). Uznajmy, że to go motywuje. Potrafi grać agresywnie, kończyć wsadami, rzucać za 3, nie boi się przepychanek, dobra.. Potrafi wszystko.

Wyróżnienia:
– All-Rookie First Team (2007)
– Rookie sezonu w Big East Conference (info)
– Reprezentant USA na mistrzostwach świata w Turcji (2010)

Statystyki

Gdy mówimy/piszemy Rudy Gay, musimy być świadomi, że pod jego imieniem i nazwiskiem kryją się takie oto liczby:

Statystyki na obecny sezon 2012/13:
Punkty na mecz: 17.2
Asysty: 2.6
Zbiórki:5.9
Przechwyty: 1.3

Co wniesie do gry Raptors?

Do atletycznej drużyny Raptors, Rudy Gay będzie pasował idealnie. Z mojego punktu widzenia największą wartość jaką wniesie to swoją pewność. Co przez to rozumiem? To zawodnik na którego można postawić, jak choćby DeRozan. Swoją grą powinien ożywić drużynę, która ostatnimi czasy uwielbia nam zasypiać po pierwszej połowie, jak gdyby w czasie przerwy podawano im leki na uspokojenie. Co za porównanie. My – fani – też na pewno go polubimy, np. ja już go lubię :D.

Obecnie na pozycji SF mamy 3 zawodników, tj. Rudy Gay, Landry Fields oraz Alan Anderson. Jak to wszystko będzie funkcjonowało przekonamy się dzisiaj w nocy w meczu z Clippers.

A na zachętę dla kibiców:

Powodzenia tak dla Rudyego Gaya, jak i Hameda Haddadina, o którym mało się mówi, a przecież też znalazł się w niedawnej wymianie.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
1 lutego, 2013