Jose Calderon i Ed Davis za Rudy Gay’a

Mefju A,31 stycznia, 2013

Od dłuższego czasu nie sprawdzałem źródeł w poszukiwaniu nowinek dotyczących Raptors.. I nie żałuję. Gdybym przez cały czas wiedział co się wydarzy to pewnie nie mógłbym oglądać tej drużyny. Nadal czuję się lekko zaskoczony tym wszystkim, zwłaszcza gdy próbuję zrozumieć o co tak naprawdę chodzi.

Wielka wymiana (Raptors, Pistons, Grizzlies)

Poukładajmy to. Raptors oddają dwóch obiecujących zawodników, tj. Ed Davis + Jose Calderon. Młody, dobrze zapowiadający się gracz, oraz dobry – pass first – rozgrywający. Co z tego ma? Rudy Gay jest tym czymś, a raczej kimś. Poza tym pomiędzy Pistons a Grizzlies dochodzi jeszcze do transferu Tayshauna Prince‚a. To wszystko co trzeba wiedzieć.

Kto na tym zyskał?

Napewno ciężko sukcesem nazwać tą wymianę z perspetkywy Raptors. Zyskali dobrego (17pkt i 6zb/mecz) i drogiego zawodnika, ale na pozycję PF. Owszem, czasami brakuje w meczu pewnego wysokiego, ale wziąć pod uwagę trzeba, że ławę grzeje 3 kontuzjowanych wysokich. Według mnie jeżeli kogoś w tej chwili potrzeba, to rozgrywającego. John Lucas trochę kiepsko to wszystko ogarnia, nie wiem czy to kwestia zgrania jego z drużyną czy drużyny z nim. Cholera co tu dużo gadać. Porażka. Nie wiem co Raptors knują, ale mam nadzieję, że coś knują, bo jak tak to się zakończy to nie przewiduję Play Offów w tym sezonie.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
31 stycznia, 2013