Lou Williams, oraz Lucas Nogueira za Johna Salmonsa!

Mefju A,30 czerwca, 2014

Masai Ujiri wydawał się być podłamany po Drafcie. Nie udało mu się ściągnąć Ennisa, nie udało się wziąć Harrisa, czy innych graczy z wyższej półki. Menedżerzy byli już odporni na sztuczki MU, nie chcieli dać się zrobić w słynne „bambuko”.

Szybko więc dokonał kolejnego genialnego transferu, tym razem z Atlanta Hawks.

Znany nam wszystkim Louis Williams, oraz kolejny Brazylijczyk Lucas Nogueira są nowymi zawodnikami Toronto Raptors.

Transfer genialny nie tylko ze względu na talent Lou Williamsa. Pozyskaliśmy kolejnego młodego Brazylijczyka, co oznacza, że nasz 20 pick Bruno Caboclo nie będzie czuł się samotny słabo operując jeszcze językiem angielskim.

Louis Williams

SG, 1986 rocznik, 185 cm wzrostu, 79 kg wagi, 5.5 mln przewidziane na sezon 2014/15

Wybrany został w 2005 roku z 45 pickiem przez Philadelphia 76ers. Spodziewano się wyższego wyboru, jednak Lou podobno rozczarował scoutów podczas treningów przed Draftem.

W 76ers spędził 7 sezonów, na początku dzieląc NBA z ligą D-League, aby w ostatnim sezonie zdobywać statystyki rzędu: 14.9 punktów, 3.5 asyst, oraz 2.4 zbiórek na mecz.

Ostatnie dwa sezony spędził kontuzjowany w Atlanta Hawks. Łącznie zagrał ciągu nich 77 spotkań, zdobywając bardzo podobne liczby.

Kontuzja dotyczy kolana. Jego noga po prostu ugięła się pod naciskiem. Nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach. Czy jest już zdrowy? Na razie nie mamy na ten temat informacji. Miejmy nadzieję, że kariera w Raptors potoczy się po jego myśli!

Z ciekawostek: W 2011 roku Lou Williams był ofiarą napadu z użyciem broni. Po dłuższej konwersacji z atakującym okazało się, że jest on jego fanem. Obaj dogadali się, a Williams ulitował się nad złoczyńcą kupując mu McDonalda. Kochamy historie z happy-endem! :P

Lou Williams zajmuje się również muzyką – rapem. Sprawdźcie, poszukajcie, posłuchajcie:

Lucas Nogueira

C, 1992 rocznik, 213 cm wzrostu, 100 kg wagi, Brazylia

Wybrany z 16 pickiem przez Boston Celtics w zeszłorocznym Drafcie. Jak zauważył bonx na czacie, w tamtym roku pick wymknął nam się sprzed nosa podczas Loterii, dlatego fajnie, że zyskaliśmy prospekta z tej klasy :)

Lucas to kolejny zawodnik o defensywnym potencjale. 226 cm zasięgu wszerz, tworzą nam w Raptors dwie młode defensywne wierze. Ponadto dobrze biega, zarówno do ataku jak i do obrony, co daje mu wielką zaletę wśród centrów.

Dodatkowo nosi afro, co może wywoływać postrach wśród niskich zawodników :D Niestety, lub na szczęście nie miał jeszcze swojego debiutu w NBA.

Grał za to w Summer League 2014 dla Atlanta Hawks gdzie w pięciu meczach (~25 min/m) zgarnął:
– vs Clippers: 10 pkt, 8 zb, 2 as, 1 bl
– vs Heat: 8 pkt, 4 zb, 1 as, 2 bl, 2 prz
– vs Spurs: 6 pkt, 9 zb, 1 as
– vs Kings: 4 pkt, 4 zb, 5 bl
– vs Blazers: 4 pkt, 5 zb, 4 bl, 2 prz

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
30 czerwca, 2014