Masai Ujiri nowym menedżerem Raptors

Mefju A,1 czerwca, 2013

masai_ujiriZacznę tak samo jak w poprzednim artykule. Czekaliśmy na to kilka tygodni, podbijani fikcyjnymi ogłoszeniami, ale w końcu mamy to czego chcieliśmy!

Masai Ujiri – nowy GM Toronto Raptors

W nocy oficjalnie ogłoszono pozyskanie uważanego za jednego z najbardziej utalentowanych, młodych menedżerów NBA. Kontrakt jaki zaproponowano Masai’emu to 5 lat o wartości 15 mln dolarów (- nieoficjalne źródła). Za takie pieniądze nie mógł odmówić (+ dla zarządu Raptors)

Kariera Ujiri’ego

Podobno na początku pracował nieodpładnie w Orlando Magic, jako scout (w polsce tzw. łowca talentów). Wkrótce dostał wreszcie 4 letni płatny kontrakt, a po którym wyjechał do Toronto na stanowisko „Director of Global Scouting” (chętnie przetłumaczyłbym na polski, ale sami wiecie jak będzie to brzmiało), a później asystenta Bryana Colangelo.

Po dwóch latach pracy w Toronto przeniósł się do Denver, gdzie został wreszcie upragnionym Generalnym Menedżerem. I tak po 3 latach otrzymał wyróżnienie NBA Executive of the Year, a następnie wrócił do Toronto, aby objąć ten sam cel co w Denver Nuggets – wyprowadzić drużynę na dobry tor.

Kontrakt rzeczywiście jest wysoki, ale i Ujiri udowodnił swoją postawą, że lubi wyzwania.

Nowa Era dla Dinozaurów

Osobiście – jak już pisałem w innych artykułach – nie spodziewałbym się wielkich zmian w rosterze, jednak z takim menedżerem nie jest wykluczone, że nastąpią. Pewniejsze są natomiast zmiany na stanowiskach trener/asystent trenera. Już wcześniej dostawaliśmy plotki na temat potencjalnych kandydatów.

Widać, że nie tylko kibice, ale i władze Toronto Raptors są spragnieni play offów. Będzie się działo!

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
1 czerwca, 2013