Sebastian Telfair w Toronto Raptors!

Mefju A,21 lutego, 2013

Ludzie narzekają. Miliony ludzi. Najnudniejszy Trade Deadline w historii. Na szczęście my – kibice Raptors – nie mamy chyba aż takich powodów do marudzenia. Tak się składa, że oglądałem trochę meczów PHX w poprzednim sezonie i Telfair to dla mnie nie pierwszyzna.

Trochę nudy

Sebastian Telfair, 27 lat, 183 cm wzrostu, rozgrywający. Pochodzi z Nowego Jorku, znany również z ulicznych rozgrywek. W NBA od 2004 roku, do tej pory nie osiągnął niczego szczególnego.

Obecnie 6 punktów na mecz i 2 asyst.

Jak on się ma do Raptors?

Jak wiemy nasza drużyna potrzebuje PG wchodzącego z ławki. Sebastian Telfair to dobry zawodnik. Wiem, że powyższe liczby o tym nie świadczą, ale mogę obiecać, że jest od nich wiele więcej wart.

To gracz mający więcej do zaoferowania w rozegraniu niż John Lucas. Nie boi się też ryzykownych zagrywek. Napewno nie jest to wzór PG, nie jest ani typowym pass-first, ani też shoot-first. Jednak wiem, że to będzie dobre wzmocnienie.

Liczę tutaj na kombinacje również z Lucasem na SG, który może wchodzić dorzucać trójki i schodzić. Ross ze swoim „dunk-first” :D też powinien na tym zyskać. Będzie dobrze!

Poniżej skromny pokaz możliwości Telfaira:

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
21 lutego, 2013