Wielki transfer Raptors – Kings (cz. 1?)

Mefju A,9 grudnia, 2013

Odkąd strony Toronto-Raptors.pl i Raptors.e-nba.pl się połączyły nigdy nie nadążam ze sprawdzaniem nowinek. Z reguły wyprzedzają nas wszystkich czytelnicy, co jest oczywiście powodem do zadowolenia. Tym razem wiadomość pojawiła się w pierwszej kolejności od Neo, naszego redaktora, a jego euforia została uwieczniona w archiwum czatu.

neonaczacie

I tak dalej.. I tak dalej. Fan Full Opcja. :D

Trzech graczy Raptors i czterech Kings

Raptors tracą: Rudy Gay, Quincy Acy, Aaron Gray.
Raptors zyskują: John Salmons, Greivis Vasquez, Pattrick Patterson, Chuck Hayes.

Aktualna wartość straconych graczy: Około 21 mln.
Wartość pozyskanych graczy: Około 18 mln.

(Nie) znając człowieka o nazwisku Masai Ujiri nie wiemy kto z tych zawodników w ogóle pozostanie w naszej drużynie. Mimo to należy przybliżyć sylwetkę każdego z nich.

Tym razem nam nie umkniesz: John Salmons

198cm. Rzucający obrońca (SG). W NBA od sezonu 2002-03, wybrany z 26 pickiem przez Philadelphia 76ers. W 2006 miał trafić do Toronto Raptors, ale nie do końca był przekonany co do tego pomysłu i transfer anulowano. Przede wszystkim na niekorzyść Raptors, gdyż kariera Salmonsa dopiero wtedy zaczęła iść w górę. Szczyt: Sezon 2009-10, Milwaukee Bucks, gdzie osiągał średnio 20 punktów na mecz. Obecnie 5.8 pkt na 25 minut gry.

Greivis Vasquez

Całkiem młody rozgrywający (PG). 26 lat, 198cm wzrostu. W NBA od sezonu 2010-11, wybrany z 28 pickiem przez Memphis Grizzlies. W poprzednim sezonie „Career High” 13.9 pkt, 9 asyst i 4 zbiórki na mecz. Z tego zawodnika możemy wyciągnąć bardzo wiele, a widzielibyśmy go jako wspaniałe uzupełnienie Lowry’ego z rodzaju „Calderon – Lowry”.

Patrick Patterson

Kolejny młody gracz, Silny skrzydłowy (PF). 24 lata, 206cm. W najlepszej lidze świata od sezonu 2010-11, wybrany z 14 pickiem przez Houston Rockets. 7 punktów i 6 zbiórek na 25 minut gry.

Chuck Hayes

I jeszcze jeden silny skrzydłowy. 30 lat, 198cm. Zawodnik odgrywający co raz mniejszą rolę w NBA. Obecnie 2 punkty i 3 zbiórki na 11 minut gry.

Cisza przed burzą..

Ujiri 5 grudnia ostrzegał nas w wywiadzie, że w tej drużynie jest coś do poprawy i że ocenia wartość DeRozana, oraz Gaya. Nie każdy chyba spodziewał się aż takich zmian. Kluczowymi graczami, którzy pozostali jeszcze w naszej drużynie są: Kyle Lowry, DeMar DeRozan, oraz Amir Johnson. Podobno Kyle Lowry jest już jedną nogą poza Toronto. Nie wiadomo co będzie z resztą.

DD na początku lata zapewniał, że interesuje go tylko i wyłącznie gra o PO. Czy zmieniłby zdanie gdybyśmy pozbyli się Lowry’ego? Ujiri wyciągnął z Kings jak najwięcej się dało. Nie ma już typowego Centra co mógłby wejść z ławki i trzeba będzie kombinować. Możemy zostać jeszcze bez dobrego PG i SG. Boję się pomyśleć co dalej.

Od zawodników

Na koniec trochę wzruszających chwil umieszczonych na.. Twitterze.

Co gorsza Kyle i DeMar w takiej sytuacji również napisaliby kilka słów, ale milczą, co nie wróży zbyt dobrze.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
9 grudnia, 2013