Brooklyn Nets – Zapowiedź serii Play-Off

Mefju A,18 kwietnia, 2014

Szacunek. Każdy człowiek w ciągu życia wiele razy znajduje się w takiej sytuacji. Czasami chodzi o nas samych, czasami o osobę obok. Nikt nie lubi tego uczucia. Nie będę ukrywał, że należę do ludzi szczególnie uczulonych na kombinację słów „brak szacunku”, czy „lekceważyć kogoś”.

Brooklyn Nets pokazali nam jak bardzo ich obchodzimy. Tank na sam koniec sezonu, w celu przejęcia miejsca nr. 6 Konferencji Wschodniej i zagrania z (według nich) łatwiejszym rywalem. Jako fani powinniśmy potraktować to osobiście.. Dlatego przygotowałem na stronę nowe tło, na którym głównym bohaterem jest Kyle Lowry, a zawodnicy Nets bezradnie się przyglądają. Głębokie. (ps. Jeden z nich już nie gra w Nets, ale to bez znaczenia … ..)

Toronto Raptors, a Play-Off

Po kilku latach wracamy do najważniejszej części rozgrywek NBA. Na stronie składu drużyny opisaliśmy ilu z naszych zawodników brało mniejszy lub większy udział w Play-Offach. 9 zawodników grało, 6 nie.

Nie grali przede wszystkim ci, którzy od początku kariery są w składzie Toronto: Jonas Valanciunas, Terrence Ross, DeMar DeRozan.

Ten ostatni razem z Amirem Johnsonem, czekali dobre kilka sezonów, żeby wreszcie doprowadzić naszą drużynę do miejsca w którym jesteśmy. Dla nich to coś więcej.

„Chcemy mieć najgłośniejszą arenę w NBA, chcemy zrobić z tego miejsca piekło dla Nets i każdej innej drużyny, która będzie tu przyjedzie.” – Masai Ujiri. I oby tak się stało!

Wszystko co do tej pory napisałem w tym artykule składa się na jeden wniosek: tegoroczne Play-Offy będą dla nas szczególne. Warto przygotować się na nieprzespane noce. Wierzę, że zmotywowani zajdziemy wysoko, ale równie dobrze wszystko może zakończyć się na tych kilku meczach z Brooklyn Nets. Potraktujmy więc te spotkania jakby miały być ostatnimi w sezonie.

Jakbyśmy naprawdę byli w Air Canada Centre.. Darli japy dopingując naszą ulubioną drużynę.

Przygotowania do rozpoczęcia

Kiedy my z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz, organizacja Toronto Raptors pracuje przygotowując ACC na przyjęcie Play-Off.

tsatdsaydsyatas
yasdfyastdas

Najpierw były koszulki dla każdego kibica, który przyjdzie dopingować Dinozaury na żywo. Dzisiaj natomiast przebudowany został parkiet. Oczywiście to nie wszystko. Klimat dopełnia nowa kampania reklamowa:

Bilans

Nasz bilans vs Nets w tym sezonie wynosi 2 – 2.

Pierwszy mecz przegraliśmy 102 – 100. W drużynie był wtedy jeszcze Rudy Gay. Spotkanie było wyrównane, przegraliśmy jednym rzutem. Akurat złożyło się tak, że ostatni rzut za 3 wykonywał Amir Johnson.

Dwie kolejne potyczki wygraliśmy. Jedną z nich był Drake Night, druga na wyjeździe, kiedy game-winnera trafił nowy nabytek – Patrick Patterson.

Druga porażka to kolejna walka punkt za punkt. Wiadomo było, że coś jest między obiema drużynami. Zwiastun tego co nadeszło? Kto wie?

Bilans Raptors od 1 lutego: 23 – 13
Bilans Nets od 1 lutego: 24 – 14

Porównanie ekip

Pierwsza piątka

Kyle Lowry vs Deron Williams. DeMar DeRozan vs Shaun Livingston. Terrence Ross vs Joe Johnson. Amir Johnson vs Paul Pierce. Jonas Valanciunas vs Kevin Garnett / Andrey Blatche.

Kiedy przyjżymy się tym nazwiskom wszystko staje się jasne. Obie piątki są dobrze obstawione, choć obie wymagają małych poprawek. Wyraźna różnica jest tylko jedna: Z jednej strony młodzi, a z drugiej weterani. Osobiście jestem raczej fanem młodych sportowców.

Niestety przez parę Kevin Garnett / Andrey Blatche, którzy dzielą czas gry na połowę, ciężko jest porównać składy według statystyk, dlatego pominę tą kwestię. Wszystko wyjdzie w praniu.

Ławka

Brooklyn Nets wydają się mieć bogatszą ławkę. Kluczem dla nas będzie gra defensywna. Patrick Patman Patterson, Tyler Hansbrough, Chuck Hayes oraz John Salmons. Żaden z nich nie wydaje się być stworzonym do punktowania, ale każdy z nich pomaga nam w obronie. Bóg.. Tzn. Masai Ujiri sprawił, że trzech z nich jest w stanie bronić wysokich każdej drużyny. Dzięki temu zyskujemy dobrą rotację na tych pozycjach.

Reszta przyjdzie sama. DeMar DeRozan, Kyle Lowry, Greivis Vasquez oraz Terrence Ross są w stanie zadbać zarówno o punkty jak i obronę pozostałych rejonów boiska.

Przydadzą się również rzuty za 3, ale to chyba mamy już opanowane, prawda? Kyle Lowry, Terrence Ross. Czasem Double-D, czy Patterson. Steve Novak będzie w pogotowiu. No i Amir Johnson wydaje się mieć opanowane już swoje „Summer-Three” :).

Fani

Arena Air Canada Centre mimo stosunkowo drogich biletów powinna być pełna. Co innego mogą powiedzięć kibice Brooklyn Nets. Podobno wciąż jest masa biletów do kupienia na mecz nr. 3, czyli pierwszy w Nowym Jorku. Można było się spodziewać, że niektórzy z kibiców Knicks będą chcieli przyjść na to widowisko, tymczasem wygląda na to, że jest odwrotnie. Nawet kibicom Nets nie bardzo zależy na tych meczach.

Jako drużyna, która dobrze radzi sobie na wyjazdach powinniśmy to wykorzystać.

Media

Wokół Raptors zrobiło się gorąco. Świadczą o tym choćby twitty takie jak… Justina Biebera:

biber
drizzi

Będzie się działo. Mamy spore szanse na pokonanie Brooklyn Nets. Mam nadzieję, że będziecie zaglądać na naszą stronę i facebooka, a przede wszystkim oglądać mecze Dinozaurów. Let’s go Raptors!!

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
18 kwietnia, 2014