Raptors przed szansą zaklepania Dywizji Atlantyckiej

Mefju A,11 kwietnia, 2014

Dzięki zwycięstwu z Philadelphia 76ers i porażce Brooklyn Nets otrzymaliśmy tie-breaker zarówno w postaci lepszego wyniku przeciwko drużynom z Atlantyku: 11-3 / 9-6, jak i całej konferencji: 30-18 / 25-23. W tej chwili mamy 3 mecze przewagi nad Nets, więc jeśli pokonamy New York Knicks nic już nie będzie w stanie odebrać nam miejsca.

Oczywiście to byłaby tylko połowa sukcesu. Musimy jeszcze utrzymać 3 miejsce Konferencji Wschodniej, o czym wszyscy już dobrze wiemy.

New York Knicks

Knicks jeszcze nie złożyli broni. Mimo ostatnich porażek z Miami Heat, oraz Washington Wizards wciąż mają szansę na zgarnięcie ósmego, ostatniego miejsca gwarantującego grę w Post-Season.

NYK to przede wszystkim pierwsza piątka. J. R. Smith w ostatnich dwóch meczach rzucił po 32 punkty i będzie priorytetem dla naszej drużyny. Jonas Valanciunas powinien wreszcie napotkać problemy pod koszami i liczymy, że będzie radził sobie tak jak w tej pamiętnej akcji:

Do Toronto przyjeżdżają wypoczęci, po kilkudniowej przerwie. Zapewne są przygotowani do meczu i świadomi, że to jedno z tych spotkań „o wszystko”.

O ile na zachodzie wciąż trwa walka między czterema drużynami o to kto ostatecznie zostanie w czołowej ósemce, po naszej stronie NBA o utrzymianie walczą tylko gracze z Atlanty. Hawks mają dwa zwycięstwa więcej i zagrają dzisiaj przeciwko Brooklyn Nets.

Nasze zwycięstwo nad Knicks i zwycięstwo Atlanta Hawks może wszystko rozstrzygnąć. Teoretycznie to NYK mają gorszy terminarz, grając z Raptors dwukrotnie, a oprócz tego Nets i Chicago Bulls.

Terminarz NYK: @ Raptors, vs Bulls, @ Nets, vs Raptors.

Terminarz ATL: @ Nets, vs Heat, vs Bobcats, @ Bucks.

Mecz oczywiście o 1:00. Wieczorem dowiemy się, czy Amir Johnson będzie dostępny.

Z miłości do koszykówki:
Mefju A
11 kwietnia, 2014