Zapowiedź: Oklahoma City Thunder – Toronto Raptors

Neo,17 października, 2014

Kilka dni temu świat opanowała informacja że lider Thunder – Kevin Durant doznał poważnego złamania w stopie i nie zagra przez 2 miesiące. Jest to ogromny cios dla całego zespołu, który już na starcie jest poważnie osłabiony. Duża odpowiedzialność przez to spadnie teraz na Russell’a Westbrook’a a także Serge Ibakę, który będą musieli poradzić sobie z presją jaka niewątpliwie na nich spadnie. Warto dodać że więcej będzie się oczekiwać od Jeremy’ego Lamb’a. Z nowych graczy Thunder jak na razie najlepsze wrażenie sprawia strzelec Anthony Morrow. I choć to tylko sparing to będzie to ciekawe widowisko, na które warto poświęcić dzisiejszą noc, gdyż nasze „Dinozaury” grają coraz lepiej mimo że liderzy zespołu albo odpoczywają albo dostają bardzo mało minut na parkiecie. Jest to na tym etapie tylko powód do zadowolenia.

W zwycięskim spotkaniu 92-89 nad Boston Celtics ani minuty nie grali DeMar DeRozan i James Johnson a mimo to spotkanie i tak toczyło się pod dyktando naszego zespołu, które poza końcówką gdzie rywal doszedł nas na 89-89 to i tak nie daliśmy sobie odebrać wygranej. Coraz lepiej w drużynie czuje się Louis Williams, to on rzucił „Game-Winner’a” na 0,6 sekundy przed końcem uciszając halę, która była wypełniona po brzegi fanami „Celtów”. Z graczy walczących o ostatnie 15 miejsce w zespole zdecydowanie najlepiej gra Jordan Hamilton. To właśnie on był najlepiej punktującym zawodnikiem w naszym zespole – 16 oczek. Wydaje się że to właśnie skrzydłowy powinien zasilić nasze szeregi na nadchodzący sezon.

To będzie swego rodzaju test w Preseason dla „Dinozaurów” na tle bardzo mocnego rywala, który  mimo że bez KD to i tak jest uznawany za jednego z faworytów Konferencji Zachodniej. Szczególnie interesująco zapowiada się pojedynek Westbrook – Lowry i rezerwowych Morrow – Williams. Spotkanie zaczyna się o godz.2:00 i kto tylko będzie miał ochotę zapraszamy do wspólnego oglądania i kibicowania „Dinozaurom”.

 

Z miłości do koszykówki:
Neo
17 października, 2014